Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Fanoušci Anglie se Němcům vysmáli. Nejeli s nimi vlnu a pak slavili výhru

23:00
BERLÍN/PRAHA - Slavit se nemá nikdy příliš dopředu. I když fotbalisté Německa vedli po hodině hry v přípravném zápase s Anglií 2:0, nakonec prohráli 2:3, když o výhře rozhodl v nastaveném čase Eric Dier. Zadostiučinění tak dosáhli fanoušci Anglie, kteří za stavu 2:0 odmítali s Němci jet mexickou vlnu, a po zápase si jí udělali sami ve svém sektoru.

James Vardy se raduje z vyrovnání na 2:2. foto: Reuters

Němci se poprvé radovali z gólu ve 27. minutě, ale branku Maria Gómeze rozhodčí kvůli těsnému ofsajdu neuznali.

Skóre otevřel až ve 43. minutě Toni Kroos, který postupoval na branku a obrana hostů ho nechala vypálit přesně k tyči. Gólman Jack Butland, který se krátce předtím zranil, na míč nedosáhl. Vzápětí se nechal vystřídat.

Jamie Vardy se raduje z gólu, kterým Angličané snížili na 1:2
Erik Dier rozhoduje o výhře Angličanů 3:2

Jeho nástupce Fraser Forster kapituloval v 57. minutě po razantní Gómezově hlavičce.

Anglie několik nadějných šancí nevyužila, její trápení v koncovce ukončil až nejlepší střelec Premier League Kane, který si ve vápně vybojoval odražený míč a křížnou střelou snížil.

O další pěkný gól se postaral střídající Vardy, který usměrnil centr Nathaniela Clynea z pravé straně pohotovou patičkou za záda Manuela Neuera. Vítězný gól měl na kopačce Dele Alli, který však přestřelil branku.

Uspěl až Dier, který skóroval po rohu hlavou, a připsal si tak na konto svůj první reprezentační gól.

Angličané porazili svého velkého rivala poprvé od roku 2008 po předchozích dvou porážkách.

Němci, s kterými se čeští fotbalisté utkají v kvalifikaci na mistrovství světa 2018, prohráli zápas, v němž vedli o dvě branky, poprvé po téměř 21 letech. Doma se jim to stalo vůbec poprvé.