Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Když fotbal spojuje. Fanoušci Borussie po útoku ubytovali příznivce Monaka

Sport

  10:05
DORTMUND - Velká vlna fotbalové solidarity se zvedla po úterním útoku na autobus Borussie Dortmund. Fanoušci vestfálského celku okamžitě začali na twitteru nabízet ubytování příznivcům Monaka, kteří kvůli přeložení utkání čtvrtfinále Ligy mistrů na středu uvízli v Německu. Nabídky, která se po sociálních sítích šířila pod hashtagem „bedforawayfans“, mnoho Francouzů využilo.

Fanoušci Dortmundu a Monaka při společné večeři. foto: Twitter

Na sociálních sítích se během noci objevily fotografie fanoušků Dortmundu a Monaka, jak sedí společně u stolu a jedí. Tamtéž sklízí příznivci vestfálského velkoklubu uznání a obdiv.

„Tohle je fotbal,“ napsali německy zástupci Monaka k fotografii, na níž jsou monačtí fanoušci v hledišti stadionu s šálami Borussie a poté u svých hostitelů doma. „Děkujeme všem fanouškům, kteří pomohli minulou noc k akci #bedforawayfans,“ napsali zase představitelé dortmundského klubu.

„Krásná hra“. To je velmi častý popisek fotografií na twitteru, kde příznivci obou klubů společně hodují či sedí společně u televize. „Fotbal není jenom sport. Je to komunita, která se postará,“ stojí u jedné fotografie, kde si dvě dvojice mužů v dresech obou soupeřících týmů pochutnávají na špagetách. „Stále spí!“ hlásí další fanoušek Borrusie, jenž u sebe na nafukovací matraci nechal přespat fotbalu chtivé Francouze.

Monacký klub se k nastálé situaci postavil tak, že okamžitě nabídl svým příznivcům, kteří byli nuceni přenocovat v Dortmundu, finanční pomoc. Zpětně mohou požádat o kompenzaci ve výši 80 eur (přes dva tisíce korun).

Úvodní čtvrtfinálový duel Ligy mistrů mezi Dortmundem a Monakem byl odložen krátce před úterním výkopem v tradičních 20:45 kvůli bombovému útoku na autobus Borussie. Při explozích byl zraněn španělský obránce Marc Bartra, jenž skončil v nemocnici se zlomeninou v zápěstí a se střepy v paži. Zápas se za zvýšených bezpečnostních opatření odehraje ve středu od 18:45.

Autoři: ,