Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci mohli slavit díky otci Volešáka

Karel Jarolím se raduje s fanošky v Edenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Jarolím se raduje s fanošky v Edenu. | foto: ČTK

PRAHA Zhruba tisícovka fanoušků fotbalové Slavie dorazila dnes večer ke stadionu v Edenu, aby zde oslavila obhajobu mistrovského titulu. Hlavní program oslav začal zhruba hodinu a čtvrt po zápase na Žižkově, kde si červenobílí výhrou 3:1 definitivně zajistili ligový triumf. Fanoušky čekalo improvizované pódium na korbě kamionu, který operativně dodal otec záložníka Ladislava Volešáka.

Zápas skončil krátce po sedmé večer, ani hodinu poté ale Eden nevypadal jako sídlo čerstvých ligových šampionů. Několik skupinek fanoušků posedávajících před klubovým obchodem a restaurací spíše navozovalo dojem ospalého jarního večera. Drtivá většina slavících byla tou dobou na cestě ze Žižkova. Jen kamion odstavený pod železniční tratí a ověšený reproduktory připomínal blížící se oslavy.

Hodinu po zápase dorazila do Edenu první část hráčů. Záložník Belaid s obráncem Šikličem s lahvemi šampaňského v rukou zamířili rovnou do kabiny, pak se na vrátnici chopili telefonního aparátu a začali si utahovat z každého, komu se dovolali. Belaida hra na známý rozhlasový pořad Mrázek - ústředna záhy omrzela a se šampaňským se začal fotit s fanoušky před recepcí.

Nedlouho po nich vklouzl do útrob stadionu i ředitel klubu Petr Doležal v černém saku a červeným klubovým tričkem. Když dorazili příznivci, stoupl si do davu a titul oslavil i se zapálenou světlicí v ruce.

Za další čtvrthodinu dorazil pochod. Podle policejního odhadu přišlo pěšky zhruba 500 příznivců, možná ještě více jich dorazilo po vlastní ose. "Do oslav se podle našeho odhadu zapojilo okolo tří tisíc fanoušků, většina z nich tu bude," řekl poněkud odlišný odhad mluvčí Slavie Ondřej Zlámal. Při pochodu fanoušků se nestalo nic, co by si vyžádalo zásah policie.

Kompletní hráčský kádr včetně trenérů nastoupil na korbu kamionu a začal fanoušky kropit šampaňským. Hráči předříkávali fanouškům důvěrně známé pokřiky a ti jim sborově odpovídali. Většina opor se dočkala i vyvolávání svého jména, na závěr hodinového veselí zazpívali hráči i hymny svých států. Kromě české a slovenské tak zazněla Edenem i svérázná interpretace francouzské či italské hymny.

"Je to úžasný pocit, krásná je ta spontánnost. Liga ale ještě nekončí, nesmíme se tím nechat ukolébat," varoval trenér Karel Jarolím, pod jehož nohama se kymácela korba kamionu. Slavia chystá ještě jednu oslavu i po posledním ligovém zápase s Libercem, a tak se program dnešních oslav se rodil až na poslední chvíli.

"Trenér Jarolím je pověrčivý, takže jsme udělali jen minimální přípravy. Řekli jsme mu to vlastně až v autobuse, když jsme sem jeli. Asi by se ani nic neuskutečnilo, nebýt tatínka Ládi Volešáka, který nám půjčil kamion i s návěsem," řekl Zlámal. Po deváté hodině večer se dav postupně začal rozpouštět a nakonec i hráči seskočili z kamionu a zamířili do kabin a dále do noční Prahy slavit. Přísný kouč Jarolím jim ale už na úterý nachystal jeden trénink.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?