26. června 2018 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci mu po červené kartě na MS vyhrožují smrtí, spoluhráči mu věnovali vítězství

Carlos Sanchéz po vyloučení v zápase proti Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Carlos Sanchéz po vyloučení v zápase proti Japonsku. | foto: AP

PRAHA Kolumbijský trenér José Pékerman věnoval nedělní vítězství 3:0 v zápase skupiny H proti Polsku Carlosu Sánchezovi. Tomu po úvodním zápase s Japonskem, který Kolumbie prohrála 2:1, vyhrožovali fanoušci na sociálních sítích smrtí.

K situaci vedlo vyloučení Sáncheze již ve třetí minutě, kdy kolumbijský obránce zahrál rukou. Z následné penalty vstřelili Japonci branku, což nerozdýchali horkokrevní fanoušci Kolumbie.

Výhrůžky smrtí se objevily na facebookovém, instagramovém i twitterovém účtu kolumbijského obránce.

Policie se již těmito výhrůžkami, které se objevily na sociálních sítích bezprostředně po zápase s Japonskem, zabývá.

„Musí to pro něj být velice těžké, chceme mu věnovat toto vítězství. Celý tým si myslí to stejné,“ řekl po nedělním vítězství trenér Kolumbie José Pékerman.

Situace je o to nepříjemnější, že se nestala v Kolumbii poprvé. Kolumbijský obránce Andrés Escobar byl zastřelen na ulici 10 dní poté, co zaznamenal vlastní gól proti USA na světovém šampionátu v roce 1994. Kolumbie tehdy prohrála s domácím výběrem 2:1.

„Carlos byl hluboce psychicky zasažen. Myslím si, že teď všichni opravdu pochopíme, že je fotbal jen sport. Tyto výhrůžky by se neměly jen tak lehkovážně říkat. Je to něco extrémně bolestivého,“ dodal Pékerman.

David Ako

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.