Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Fanoušci ponižují Wengera, Měl bys okamžitě skončit, aby si lidé pamatovali to dobré

Sport

  16:30
LONDÝN - Kalich hořkosti definitivně přetekl. Po pondělní porážce Arsenalu 0:3 v londýnském derby na hřišti zachraňujícího se Crystal Palace se do Arséna Wengera pustili i ti fanoušci kanonýrů, kteří dosud stáli za ním. Prodloužení Wengerovy smlouvy o další dva roky je podle příznivců zcela nepřípustné zvlášť proto, že je současný Arsenal fanouškům na celém světě pro smích.

Arsene Wenger je po další prohře zřejmě smířen se svým osudem. foto: ČTK/APReuters

Chelsea i nadále vede o sedm bodů, Liverpool předvedl parádní obrat

Čtyři venkovní prohry v řadě, to tu za Wengerovy vlády ještě nebylo. Arsenal se souží už dva měsíce v kuse, vždyť od 15. února dokázal porazit jen West Ham, Sutton a Lincoln, přičemž poslední dva týmy hrají až pátou nejvyšší anglickou soutěž.

Po porážce 0:3 na hřišti Crystal Palace však došla trpělivost i posledním Wengerovým zastáncům. „Jediné, co můžeme udělat, je omluvit se. Tohle nebyl Arsenal, nebyli jsme to my,“ přiznal kapitán tým Theo Walcott.

Prohra byla o to trpčí, že Arsenalu se rozplývá šance zahrát si v příští sezoně v Lize mistrů, což byla Wengerova výsada. Od roku 1996, kdy do klubu přišel, pokaždé postoupil do hlavní fáze soutěže. Teď ale Arsenal ztrácí na čtvrté místo už sedm bodů.

V Anglii se v posledních hodinách mluví o tom, že po posledních výsledcích Wenger upouští od snahy prodloužit smlouvy s Arsenalem o další dva roky a po 21 sezonách prý v klubu skončí.

„Odtrénoval jsem v Arsenalu přes 1100 zápasů a nejsme zvyklí takhle prohrávat. Musíme se rychle sebrat,“ snažil se po zápase burcovat své svěřence Wenger, i když už je nejspíš smířen se svým osudem.

„3:0. S Palace? Sorry, Arséne, ale měl bys ohlásit, že končíš. HNED! Ať nezahodíš to, co jsi tady kdysi dokázal,“ napsal na Twitter fanoušek Arsenalu s přezdívkou Goonerholic.

Jeden z největších kritiků Wengera, moderátor a velký fanoušek Arsenalu Piers Morgan neměl s francouzským koučem žádné slitování. „Jdi. Prostě jdi,“ zněl jeho první tweet. „Fanoušci soupeře zpívají: ‚Arséne, chceme abys zůstal.‘ To je nové dno!“ doplnil.

Diplomatičtější, ale stejně tvrdý byl k Wengerovi populární moderátor a bývalý anglický reprezentační útočník Gary Lineker. „Nějak si nedokážu představit, že tento týden Wenger oznámí, že podepsal novou smlouvu.“

Další z fanoušků Arsenalu pod přezdívkou 1886 zase poukazuje na to, jak kanonýři dokážou udělat z outsiderů, jakým je Crystal Palace, tým supertřídy. „Dokázali jsme udělat, aby Crystal Palace vypadal jako Brazílie. Trapné“

Nejvýstižnější tweet se pak objevil na účtu stránky Footy Humour. „Když jste při pohledu na Arsenal umřeli, ale stejně ještě musíte napsat Wenger ven!“

Autor: