Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Slavie chtějí obsadit hřiště

Sport

  11:00
PRAHA - Fanoušci fotbalové Slavie chystají velkou protestní akci proti současné situaci v zadluženém pražském klubu, kterému hrozí, že nedostane profesionální licenci pro příští prvoligovou sezonu. Před dnešním úvodním zápasem semifinále Ondrášovka Cupu proti Olomouci chtějí obsadit hřiště v Edenu, pokud jim slávistické vedení do té doby nesdělí, kdo je majitelem klubu a jaká bude jeho další budoucnost.

Fanoušci Slavie. foto: ČTK

"Mírumilovně jsme čekali dost dlouho, nyní už není na co, jde o náš klub, jde o Slavii, o její budoucnost. Nenechme si ujít poslední šance tuto situaci řešit," uvádí se na webových stránkách www.slaviaultras.cz.

Akce s názvem "Vymítání ďábla ze Slávie!" má odstartovat v 18:25 přesně pět minut před výkopem zápasu. Fanoušci se hodlají shromáždit u středového kruhu a čekat, jak jim slávistické vedení vysvětlí současnou kritickou situaci v klubu. Od akcí upustí pouze v případě, že dostanou do začátku utkání uspokojivé informace.
"Vedení a tito šmejdi ovládající náš klub mají poslední čas do začátku zápasu, aby vydali jasné stanovisko, co s klubem bude dál a přestali s námi hrát jejich hru a tahat nás za nos. Jestli se tak nestane, slávisté, nenechme si už kálet na hlavu, pojďme jednat!" stojí na stránkách slávistických fanoušků.

Do protestu se má zapojit i severní tribuna. Fanoušci jsou připraveni zůstat na hřišti i za cenu případné hrozby kontumace utkání. "Fotbal je nyní až úplně na posledním místě. Vedení nám stále maže med kolem pusy, snaží se nás opít rohlíkem. Slavii ovládají pouze penězchtiví mafiáni, proti nimž už nepomůže nic jiného než lynč,"
píše se v prohlášení.

Pokud slávistickým příznivcům nepřijde přímo na trávníku nikdo z klubových funkcionářů vysvětlit současnou situaci, nevylučují násilné akce. "Eden má pro tyto papaláše pouze dva východy - garáže směrem k tréninkovým hřištím a V.I.P. recepci vedle McDonaldu. Všichni víme, kteří lidé jsou za tuto situaci zodpovědní (Franc, Doležal, Rosen, Jarolím, Kroužecký, Sisák, atd.). Již nebudeme váhat ani minutu si je najít, případně si pro ně dojít!
Tyto osoby trestu neuniknou, to slibujeme," stojí dále na stránkách.
Slavia se nacházejí v existenčních problémech. Topí se v dluzích a stále nemá nového majitele.

Hráčům klub dluží asi deset milionů korun a kvůli tomu mu hrozí, že dnes nedostane od licenční komise profesionální licenci pro příští ligový ročník. Pomoci Slavii chce společnost Natland Group,
která vede se zástupci klubu jednání, ovšem k dohodě zatím nedošlo. Pražany navíc tíží závazek přes 100 milionů korun bývalému majiteli britské firmě ENIC.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...