10. října 2011 17:07 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci Slavie postavili v Edenu hroby pro vedení

Čtyři kříže ve slávistickém Edenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čtyři kříže ve slávistickém Edenu. | foto: www.slavistickenoviny.cz

PRAHA Na tréninkovém hřišti fotbalistů Slavie vyrostly čtyři dřevěné kříže, čtyři hroby. Postavili je fanoušci jako další protest proti vedení klubu. Jsou nadepsány pro trenéra Františka Straku, ředitele Miroslava Platila, prezidenta i majitele Aleše Řebíčka a jeho bratra a finančního ředitele Adama Řebíčka.

Kříže už z hřiště zmizely, ale fanoušci si jejich fotografie vyměňují na Facebooku a v internetových diskuzích. Příznivcům sešívaných vadí současné vedení s kontroverzní pověstí a také jeho rozhodnutí angažovat jako hlavního kouče sparťanského srdcaře Straku.

"V sobotu ráno objevili zaměstnanci provozního úseku Slavie na tréninkovém hřišti v Edenu hromádky substrátu, které byly ze hřiště následně odvezeny. Trénink A-mužstva nijak narušen nebyl. Nevznikla také žádná hmotná škoda," řekla nová tisková mluvčí Slavie Soňa Nouzáková s tím, že klub nebude situaci víc komentovat. 

Proto chystají i jiné akce. Už v pondělí hraje Slavie ligový duel na Žižkově a příznivci plánují protestní pochod. "Na zápas se Žižkovem půjdeme tradičním pochodem, ale v trošku jiném provedení. Jedná se o protestní pochod fanoušků, kteří nesouhlasí s praktikami vedení klubu, které vyvrcholily nekoncepčním a protislávistickým angažováním trenéra Straky," stojí na webu slaviaultras.cz.

Jak už slávističtí příznivci dříve avizovali, půjdou na utkání v černém oblečení a nebudou vyvěšovat klubové vlajky, jen nesouhlasné transparenty. Průvod by měl z Edenu vyjít mezi 16.30 a 16.45, zápas začne v 18.30.

"V Edenu, všude po cestě i na stadionu dáme pořádně najevo, co si o současné situaci myslíme! Komu současný stav není lhostejný, ať si přinese protestní transparent, nápis, vlajku, tričko, letáky, samolepky atd. Bylo by dobré, abychom se zdrželi násilných projevů. Vedení, ale i policie čekají na záminku, aby nás mohly trestat," stojí na webových stránkách slávistických ultras.

A co na to Slavia? "S fanoušky neustále komunikují jak zaměstnanci klubu, tak nejvyšší vedení. Naší snahou je vzájemnou komunikaci stále zlepšovat, aby byla maximálně efektivní a hlavně ku prospěchu Slavi," dodala Nouzáková.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz