Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Slavie protestovali: 'Sisák ven!'

Sport

  20:30aktualizováno  21:07
PRAHA - O přestávce utkání Slavia - Slovácko měli sraz domácí fanoušci na východní tribuně. Transparentem "sešívaní drží spolu" dali jasně najevo, že stojí na straně hráčů. Ti je před druhou půlí přišli podpořit.

Fanoušci Slavie. foto: ČTK

Hráči nedostávají výplaty, přesto na klub nezanevřeli a bojují i přes kritickou finanční situaci. Slavia musí do konce května sehnat deset milionů korun. Pokud je nezíská, nedostane prvoligovou licenci.

VÍCE O SLÁVISTICKÉ KRIZI:

"Je důležité, aby všechno kolem Slavie proběhlo čistě, transparentně, aby nevznikly okolnosti, které by klub poznamenaly na roky dopředu. Se Slavií se nesmí kšeftovat," řekl pro web slavistickenoviny.cz jeden z iniciátorů hnutí Sešívaní drží spolu Jiří Vrba, který ve Slavii působil jako tiskový mluvčí a marketingový ředitel. "Budeme respektovat každé řešení, které přijde transparentní cestou. Jsme přísně neutrální, nestojíme na straně Enicu, Eside, ani nikoho jiného, jde nám jen o dobro a budoucnost Slavie," dodal.

"Sbírka se konat nebude," říká Platil
O poločasové přestávce v rozhovoru pro ČT promluvil generální ředitel Slavie Miroslav Platil. "Sbírka se konat nebude. Po páteční mediální výzvě se ozvalo několik firem a subjektů, které chtějí Slavii pomoct."

Byl to právě Platil, který za majitele Slavie označil Antonína France, jenž je spojován s podnikatelem Petrem Sisákem. A Edenem během utkání znělo: "Sisák ven!". I další protesty byly mířeny proti vedení Slavie: "Červená karta pro všechny tajemný"

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!