Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Sparty mají jasno: pryč s Chovancem, Řepkou i Blažkem

Sport

  12:15
PRAHA - Fanoušci fotbalového kolosu jménem AC Sparta Praha jen těžce snášejí trápení svého oblíbeného klubu. Po posledním duelu s Plzní (0:1) se Letnou neslo "Chovanec ven" nebo "Chovanec demisi". To není zas tak překvapivé, jenže stále více fanoušků volá i po odchodu dříve nedotknutelného dua Blažek-Řepka.

Sparta - Žilina (Brabec a Hoheneder). foto: ČTK

Anketa

Čí odchod by Spartě prospěl?

Jozefa Chovance 245
Jaromíra Blažka 63
Tomáše Řepky 293
Všech tří 1713
Změn by muselo proběhnout více 211

Sparta se trápí. Prohrála dvakrát v řadě, ještě není ani konec léta a klub z Letné má na kontě čtyři soutěžní porážky. Pro hrdý klub a ještě pyšnější fanoušky něco nemyslitelného.

VÝTAŽEK Z DISKUZÍ NA INTERNETU

"Chci ofenzivní Spartu! Chci aby o nás mluvili jako o útočně laděném týmu. Chci aby se soupeři báli našeho útoku. Máme výborné hráče. Ale pod Chovancem hraje silně pod naše možnosti. Hrači neví co mají hrát. Všechno je to na náhodu." (Xspain)

Chce to Hřebíka. Je to jediný trenér, za kterého Sparta hrála fotbal. Ten by Řepku poslal do pr… Dělá jen Spartě ostudu. (Sukuba)

Vyštvat Hřebíka a Lavičku mohli jen idioti. Jsou to jedni z nejlepších trenérů u nás a pan Lavička nám dělá dobré jméno i v Austrálii. (Hugoboss)

Odprosit p. Hřebíka! Podívejte se, kde Sparty byla, když ji tenkrát trénoval s neznámými a mladými hráči. Celý Evropa se nás bála! No comment… (mik5cz)

"Novej trenér, Zítka, bez Řepy a ostatní pod tlakem takovým, že Sparta bude zase Sparta!!! At to trva nejakej cas, snad ne dlouho, ale už konečně do toho kopnout! Znovu říkám Franz!!!" (Svata72)

"Dalekonosné dělovky v Kuckově podání taky jen občas letí mimo stadion a naše rohy na přední tyč zaměstnávají obránce soupeře, že neví kde jim hlava stojí. Jen to štěstíčko nám chybí. Oblíbená Nula vzadu se nám až na výjimky také daří, byť v poslední době výjimky přicházejí takřka v každém zápase. Technik Niky čte hru stejně dobře jako umí česky, srdnatě odlítává i od 20 kilových protihráčů a jeho urputné souboje s balonem připomínají krocení býka." (Metacom)

"myslim,že už lidem došla s Pepikem trpělivost,vždyť ta hra stála za kulovku i loni." (Dombas)

zdroj: www.sparta.cz a www.spartaforever.cz.

A tak se pomalu, ale jistě začínají sparťanským národem šířit hlasy po odvolání kouč Jozefa Chovance, ale také odchodu klubových ikon současnosti - Tomáše Řepky a Jaromíra Blažka. "Podívejte se, jak se chovají ke spoluhráčům a hlavně cizincům," tvrdí jeden z fanoušků na diskuzním fóru sparta.cz.

"Blažek chytá podprůměrně, Řepa hraje podpásově," hlásá další z příspěvků. Čekali byste příval ochránců obou hráčů od většiny? Možná před půl rokem byste se dočkali, nyní nikoliv. Sparťanský (ex)kapitán Řepka více trénuje než hraje a Blažek od úvodu sezony příliš jistě nepůsobí.

Navíc, pokud se mu něco nepovede, hledá vinu jinde (viz duel se Žilinou a výbuch vzteku po prvním gólu vůči Hohenederovi). Právě chování vůči mladším spoluhráčům a především cizincům je oběma matadorům vytýkáno nejvíce. Své by o tom ve svých začátcích mohl vyprávět Bony, pravidelnou "slovní sprchu" dostávají Pamič právě s Hohenederem. A už i skalním fandům se podobné chování zajídá.

Třetím do party viníků současné krize letenského velkoklubu (na české poměry) je samozřejmě generální sportovní manažer a hlavní kouč v jedné osobě Jozef Chovanec. "Chci ofenzivní Spartu. Pod Pepíkem děláme akorát ostudu," zní diskuzním fórem. Sem tam zazní také obrana ve smyslu, že ne za vše může trenér, takových příspěvků ovšem ubývá.

Naopak se stále častěji začíná mluvit o nástupcích Chovance v pozici hlavního kouče. "Pokud si odmyslím Haška, který je první volba, tak mě kromě Brücknera a Hřebíka nikdo jiný nenapadá," polemizuje jeden s diskutujících. Kromě těchto dvou jmen se skloňují také František Straka a Pavel Vrba.

Ani jednoho z koučů by nebylo lehké ulovit. Proč? Brückner je v důchodu, Hřebík i Straka odešli naposledy z Letné ve zlém (Hřebíka vyhnala nenávist fanoušků poté, co nahradil vyhozeného oblíbence Straku).

Navíc "populární" Franz nyní působí v australské lize a tak přání některých, že by mohl nakopnout tým už na Žilinu se jeví jako nereálné a spíše úsměvné řešení.

Situace ve Spartě však úsměvná rozhodně není. Na více si však budou muset fanoušci i média podle všeho počkat až po odvetě posledního předkola o postup do Ligy mistrů v Žilině. Po ní se má sejít představenstvo klubu. A pokud by Sparta padla i na Slovensku (kam tým odcestoval v tichosti už v neděli večer), jedním z bodů schůzky by bylo určitě i setrvání Chovance v jeho funkcích v klubu...

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat