Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparťanští fanoušci odmítli přispět na uprchlíky. Duel s Nikósií bojkotovali

Sport

  18:44
PRAHA - Jindy nejhlasitější místo na letenském stadionu tentokrát zůstalo prázdné. Nejvěrnější fanoušci pražské Sparty se rozhodli bojkotovat utkání 2. kola základních skupin Evropské ligy proti Nikósii. Vadí jim postoj UEFA, která nařídila, že všichni účastníci evropských pohárů dají z každé vstupenky z prvního domácího utkání 1 euro na podporu uprchlíků.

Fanoušci pražské Sparty na stadionu v Edenu. foto: MAFRA - Tomáš Krist

„Po dlouhé debatě jsme se rozhodli distancovat se od zápasu. Důvod je prostý - nechutná politika mafiánské organizace, jenž nese název UEFA. Doposud ani není známo, jakým způsobem se budou peníze přerozdělovat a kam přesně budou směřovat,“ napsali ultras na svůj facebokový profil.

Svůj kotel na utkání vyklidili, o atmosféru na Letné se tak starali především fanoušci kyperského celku, kterých do Prahy přicestovalo několik stovek.

Solidární sbírku zorganizovalo jako první portugalské Porto, jehož iniciativu podpořil i šéf UEFA Michel Platini.

V Česku se ale fanoušci proti nařízení bouří: kromě Sparty protestovali proti podpoře uprchlíků i příznivci Plzně na domácím utkání Evropské ligy proti Minsku.

S krokem UEFA nesouhlasí například ani příznivci polského klubu Lech Poznaň, kteří před dvěma týdny na svém stadionu vyvěsili transparent: „Stop islamizaci.“

„Nehodláme přistupovat na špinavé praktiky organizací ECA a UEFA, které nejprve trestají politiku ve sportu, a následně vám ji vnucují bez možnosti výběru. Ztrátu tří bodů dokážeme skousnout, ztrátu Evropy nikoliv,“ vzkázali sparťané.

Autor: