6. června 2018 10:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci v Ďolíčku zavzpomínají na Přibyla. Exhibici si zahraje i Pastrňák

David Pastrňák (vpravo) bude hlavní hvězdou středeční exhibice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Pastrňák (vpravo) bude hlavní hvězdou středeční exhibice. | foto: Archiv Marcela Ziembová

PRAHA Ve středu proběhne v Praze na stadionu fotbalistů Bohemians 1905 v Ďolíčku vzpomínková akce na bývalého ředitele Bohemians a Sparty Lukáše Přibyla, který před šesti lety náhle zemřel ve věku 33 let.

V exhibičním utkání od 16:45 se proti sobě postaví tým osobností Real Top Praha a výběr hokejistů Los Hokejos v čele s hvězdou NHL Davidem Pastrňákem.

Kromě něj se zápasu zúčastní například Jiří Tlustý, brankář Ondřej Pavelec či hrdina z Nagana Dominik Hašek. Proti nim nastoupí osobnosti jako herec Ivan Trojan, zpěvák Vojtěch Dyk či fotbalisté Radek Sňozík nebo Radek Šírl a další.

Akce je pořádaná jako vzpomínka na Přibyla, který v únoru 2012 zemřel kvůli vrozené srdeční vadě. 

Začínal jako reportér ve sportovní redakci České televize, poté se stal mluvčím Sparty a pak přešel do Bohemians 1905, kde vykonával funkci klubového ředitele. 

V prosinci 2011 se dohodl na návratu do Sparty, jako místopředseda klubu však pracoval jen několik týdnů do nečekaného skonu. Ve 33. minutě utkání se duel přeruší na minutu potlesku.

Memoriál v Ďolíčku začíná už ve 14:00 dětským dnem, od 15:30 je na programu utkání legend mezi celky Karla Dobiaše a Jozefa Adamce. 

Následovat bude od 16:45 hlavní utkání. Celá akce má charitativní podtext. Hlavní organizátor Alexandr Smita ČTK řekl, že výtěžek půjde mimo jiné na chirurgii v motolské nemocnici.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz