6. června 2018 10:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci v Ďolíčku zavzpomínají na Přibyla. Exhibici si zahraje i Pastrňák

David Pastrňák (vpravo) bude hlavní hvězdou středeční exhibice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Pastrňák (vpravo) bude hlavní hvězdou středeční exhibice. | foto: Archiv Marcela Ziembová

PRAHA Ve středu proběhne v Praze na stadionu fotbalistů Bohemians 1905 v Ďolíčku vzpomínková akce na bývalého ředitele Bohemians a Sparty Lukáše Přibyla, který před šesti lety náhle zemřel ve věku 33 let.

V exhibičním utkání od 16:45 se proti sobě postaví tým osobností Real Top Praha a výběr hokejistů Los Hokejos v čele s hvězdou NHL Davidem Pastrňákem.

Kromě něj se zápasu zúčastní například Jiří Tlustý, brankář Ondřej Pavelec či hrdina z Nagana Dominik Hašek. Proti nim nastoupí osobnosti jako herec Ivan Trojan, zpěvák Vojtěch Dyk či fotbalisté Radek Sňozík nebo Radek Šírl a další.

Akce je pořádaná jako vzpomínka na Přibyla, který v únoru 2012 zemřel kvůli vrozené srdeční vadě. 

Začínal jako reportér ve sportovní redakci České televize, poté se stal mluvčím Sparty a pak přešel do Bohemians 1905, kde vykonával funkci klubového ředitele. 

V prosinci 2011 se dohodl na návratu do Sparty, jako místopředseda klubu však pracoval jen několik týdnů do nečekaného skonu. Ve 33. minutě utkání se duel přeruší na minutu potlesku.

Memoriál v Ďolíčku začíná už ve 14:00 dětským dnem, od 15:30 je na programu utkání legend mezi celky Karla Dobiaše a Jozefa Adamce. 

Následovat bude od 16:45 hlavní utkání. Celá akce má charitativní podtext. Hlavní organizátor Alexandr Smita ČTK řekl, že výtěžek půjde mimo jiné na chirurgii v motolské nemocnici.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.