Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhodčí spáchal zločin, volal fanoušek policii kvůli červené kartě

Sport

  13:43
PRAHA - O ničem jiném se tento týden ve fotbalovém světě nediskutovalo častěji. Sporné vyloučení Naniho v bitvě mezi Manchesterem United a Realem Madrid (1:2) probudilo mezi fanoušky a odborníky mnoho vášní. A dokonce jej musela řešit policie.

Nani inkasuje červenou kartu foto: ČTK

Záložník anglického celku ve druhém poločase ostře sledovaného střetnutí nešťastně zasáhl kopačkou žebra soupeře Álvara Arbeloy. Přestože se nejspíš jednalo o neúmyslný zákrok, rozhodčí Cüneyt Cakira neváhal a ukázal mu červenou kartu. Kontroverze byla rázem na světě...

ČTĚTE TAKÉ

Rudí ďáblové v oslabení nejtěsnější vedení neubránili, dvakrát inkasovali a z Ligy mistrů vypadli. Málokdo přitom pochyboval o tom, že rozhodlo právě potrestání Naniho. Tedy situace, která rozdělila svět na dva tábory.

Rozlobený trenér Manchesteru United Alex Ferguson se dokonce nedostavil na pozápasovou tiskovou konferenci. "Byl natolik rozrušený, že by nebyl schopný mluvit," vysvětlil jeho postoj asistent Mike Phelan.

"Rozhodčí spáchal zločin"

Zcela po svém zareagoval fanoušek lídra Premier League. Ten byl výrokem sudího natolik rozhořčen, že se rozhodl vše oznámit na policii. Jen díky omluvě, k níž se druhý den odhodlal, vyvázl osmnáctiletý mladík bez trestu.

"Klidně mohl mít problém někdo, kdo naši pomoc opravdu potřeboval, jenže my jsme se museli zabývat tímto hlášením. Plýtval naším časem," kroutil hlavou šéf policie Ted Antill.

Bylo ale Manchesteru skutečně ukřivděno? Nejspíš ne. UEFA dala s odstupem času za pravdu Cakirovi. "Nemáme žádné námitky proti vyloučení," uvedl mluvčí Evropské fotbalové unie. Správnost verdiktu sudího potvrdilo i mnoho dalších odborníků včetně členky komise rozhodčích UEFA Dagmar Damkové.