Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hlavně mi zalij kytky. Fanoušek vyhrál na Facebooku byt fotbalového reprezentanta

Byt švédského fotbalisty Marcuse Berga. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Byt švédského fotbalisty Marcuse Berga. | foto: Twitter BBC

PRAHA Typické bydlení úspěšného profesionálního fotbalisty si všichni představují jako nějakou pevnost s alarmy a kamerami, aby se dotyčný bránil před přístupem médií. To však neplatí pro útočníka Švédska Marcuse Berga, který svůj byt propůjčil během světového šampionátu jednomu ze svých fanoušků.

Tím fanouškem je osmadvacetiletý Švéd Jesper Bergkvist, který se zúčastnil Bergovy facebookové soutěže a může během šampionátu v Rusku pobývat o fotbalisty doma.

„Řekl mi o tom kamarád a přišlo mi to jako dobrá možnost a vtipný nápad. Přihlásil jsem se, vymyslel vtipný důvod, proč chci hlídat Marcusův byt a zbytek už víte,“ řekl šťastný výherce novinářům.

Berg zaplatil vítězi také cestu do Gothenburgu, kde je byt umístěn a slíbil také Bergkvistovi zaplatit večírky v několika restauracích v centru města.

Marcus Berg zahazuje obrovskou gólovou šanci.

Marcus Berg zahazuje obrovskou gólovou šanci.

Pro šťastného Jespera a jeho deset kamarádů, které sebou do bytu vzal, to však není jen zábava. Berg nechal na lednici seznam úkolů pro vítěze soutěže.

„Napsal ať se postaráme o květiny, prozkoumáme město a fandíme Švédsku. Všechno jsme splnili, takže věřím, že bude Marcu spokojený,“ usmívá se Bergkvist.

Ten si prožil s kamarády v bytě peklo, když nervózně sledovali nejtěsnější výhru Švédska nad Jižní Koreou 1:0. Berg navíc zahodil v utkání minimálně jednu velkou šanci.

„Byli jsme s kamarády hodně nervózní, aby to dobře dopadlo. Škoda, že Marcus nedal gól, to by bylo ještě lepší. Moc si to užíváme,“ uzavřel Bergkvist.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

SOUTĚŽ: Vyhrajte balíček 12 skvělých pudingů Dr. Oetker
SOUTĚŽ: Vyhrajte balíček 12 skvělých pudingů Dr. Oetker

Kdo by neměl rád puding? Chutná skvěle samostatně, se šlehačkou a čerstvým ovocem, ale i jako náplň do dortů. Navíc je přirozeně bezlepkový. Nyní...