Cesc Fabregas slaví branku do sítě PSG z pokutového kopu.

Cesc Fabregas slaví branku do sítě PSG z pokutového kopu. | foto: Reuters

Fantastická otočka. Monaco dokonalo obrat s PSG, rozhodl z penalty Fabregas

•   23:18
Paříž - Fotbalisté Monaka otočili v 11. kole francouzské ligy zápas s Paris Saint-Germain a mistrovský tým porazili 3:2. Pařížané prohráli v domácí soutěži poprvé po osmi vítězstvích a knížecímu klubu, jenž se posunul na druhé místo tabulky, podlehli po více než čtyřech letech.

Hostům patřil první poločas. Bývalý hráč Monaka Kylian Mbappé poslal PSG dvěma góly do vedení, navíc jemu a Moise Keanovi nebyly po konzultaci s videem uznány góly kvůli ofsajdu.

V druhém poločase se obraz hry naprosto otočil a na trávníku vládli domácí. Německý útočník Kevin Volland brankami v 52. a 65. vyrovnal a poté vybojoval pokutový kop, z něhož dokonal obrat v 84. minutě španělský záložník Cesc Fábregas. Za penaltový faul byl navíc vyloučen Abdou Diallo, takže se lídr tabulky snažil o vyrovnání jen v deseti. PSG nebyl nic platný ani návrat hvězdného Brazilce Neymara, jenž nastoupil po zranění poprvé v listopadu.