Fantastický Buffon vychytal Juventusu výhru v Lyonu, Real dal Legii pětku

22:45
PRAHA - Ve skvělé formě se i v 38 letech udržuje italský gólman Juventusu Turín Gianluigi Buffon. V utkání Ligy mistrů pomohl svému týmu velkou měrou k výhře 1:0 na hřišti Lyonu, když nejprve zlikvidoval soupeři penaltu a poté vychytal několik stoprocentních šancí soupeře. Juventus pak v závěru zásluhou Cuadrada vstřelil gól i v dlouhém oslabení.

Gigi Buffon zlikvidoval penaltu i spoustu dalších velkých šancí Lyonu. foto: Reuters

Liverpool není poslední zázrak světa, nevím, proč ho vy novináři milujete, popichoval Mourinho

Juventus ani ve třetím utkání neinkasoval, děkovat za to ale mohl zejména brankáři Gianluigimu Buffonovi, který v Lyonu chytil několik šancí včetně penalty Alexandera Lacazetteho z 35. minuty. Pro Buffona to byla první chycená penalta v LM od roku 2003.

Turínský celek navíc dohrával od 54. minuty bez vyloučeného Maria Leminy. Už se zdálo, že budou Italové rádi za bezbrankovou remízu, jenže pak Juan Cuadrado z úhlu překvapil domácího gólmana střelou k tyči a zařídil hostům cennou výhru.

Fotbalisté Realu Madrid přehráli doma 5:1 Legii Varšava, za kterou odehrál celý zápas český bek Adam Hloušek. „Bílý balet“ tak oslavil svůj 500. zápas v evropských pohárech.

Liga mistrů - 3. kolo:

Skupina E:

Leverkusen - Tottenham 0:0
Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun - Göcek, Simsek (všichni Tur.). Diváci: 28.887.

CSKA Moskva - Monako 1:1 (1:0)
Branky: 34. Traore - 87. Bernardo Silva. Rozhodčí: Strömbergsson - Gustavsson, Amri Nilsson - Al-Hakim, Nyberg (všichni Švéd.). Diváci: 24.125.

Skupina F:

Sporting Lisabon - Dortmund 1:2 (0:2)
Branky: 67. Bruno César - 9. Aubameyang, 43. Weigl. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan - Jug, Vinčič (všichni Slovin.). Diváci: 46.609.

Real Madrid - Legia Varšava 5:1 (3:1)
Branky: 16. Bale, 20. Marcelo, 37. Asensio, 68. Vázquez, 84. Morata - 22. Radovič z pen. Rozhodčí: Buquet - Gringore, Cano - Rainville, Delerue (všichni Fr.). Diváci: 70.251.

Skupina G:

FC Bruggy - FC Porto 1:2 (1:0)
Branky: 12. Vossen - 68. Layún, 90.+3 Andre Silva z pen. Rozhodčí: Tagliavento - Costanzo, Meli - Valeri, Massa (všichni It.). Diváci: 23.372.

Leicester - FC Kodaň 1:0 (1:0)
Branka: 40. Mahriz. Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini - Banti, Irrati (všichni It.). Diváci:
31.037.

Skupina H:

Lyon - Juventus Turín 0:1 (0:0)
Branka: 76. Cuadrado. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz - Raczkowski, Frankowski (všichni Pol.). ČK: 54. Lemina (Juventus). Diváci:
53.907.

Dinamo Záhřeb - FC Sevilla 0:1 (0:1)
Branka: 37. Nasri. Rozhodčí: Oliver - Burt, Beswick - Pawson, Moss (všichni Angl.). Diváci: 6021.

Legia začala na Santiago Bernabeu odvážně a ve 13. minutě trefil Odjidja-Ofoe tyč. Jenže krátce nato Hloušek nezabránil Baleovi, aby z pravé strany vnikl do vápna, a velšská hvězda technickou střelou k tyči otevřela skóre.

Pro Balea to byl první gól v Lize mistrů od prosince 2014 a po 15 zápasech bez přesného zásahu.

O čtyři minuty později navíc Benzema nabil Marcelovi a jeho tečovaná střela znamenala zvýšení skóre. Legia se však nevzdala a jen pár vteřin poté vybojoval Radovič po Danilově faulu pokutový kop, který sám proměnil.

Legia se tlačila i za vyrovnáním a Hloušek vypracoval slibnou šanci pro Kucharczyka, který ale minul.

Naopak Ronaldo v 37. minutě poslal míč Asensiovi a ten zvýšil znovu na dvoubrankový rozdíl. Po změně stran už si Real výhru v klidu hlídal a přidal další dva góly.

Real se tak má stejně bodů jako vedoucí Dortmund, který vydřel výhru 2:1 na hřišti Sportingu Lisabon. Němci sice vedli už o dva góly, ale v závěru se hodně báli o vítězství.

Ve vynikajícím vstupu do Ligy mistrů pokračuje anglický mistr Leicester. Zatímco v Premier League se mu nedaří jako v minulé sezoně, v Champions League vyhrál i třetí zápas a opět neinkasoval.

Tentokrát díky gólu Rijáda Mahrize zdolal doma 1:0 Kodaň, kterou tak připravil o sérii 23 soutěžních zápasů bez porážky. Leicester je tak teprve pátým týmem v historii, který vyhrál první tři své zápasy v LM.

Moskevský CSKA remizoval 1:1 s Monakem. Domácí poslal do vedení dorážkou Lamine Traoré, který v Moskvě hostuje právě z Monaka. Hosté ale stihli v závěru vyrovnat zásluhou Bernarda Silvy.

Vedle Varšavy jsou bez bodu také Dinamo Záhřeb po prohře 0:1 se Sevillou a Bruggy. Ty sice po deseti letech daly v LM gól, jenže Porto dokázalo zápas otočit.

Ve třetí minutě nastavení se o to postaral z penalty André Silva. Pro gólmana Porta Ikera Casillase to bylo už 92. vítězství v LM, což je nový rekord, o který se dosud dělil se Xavim.