15. října 2011 14:34, aktualizováno  17:51 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fenin má hematom na mozku. V ohrožení života ale není

Martin Fenin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Fenin. | foto: ČTK

CHOTĚBUZ Český fotbalista Martin Fenin z německé druholigové Chotěbuzi leží s vážným zraněním hlavy v tamní nemocnici. Podle prvních zpráv má na mozku krevní sraženinu, ale komunikuje s okolím a není v ohrožení života. Zatím není jasné, jak si čtyřiadvacetiletý útočník zranění přivodil. Údajně ale nejde o úraz z fotbalu.

"Můžeme potvrdit, že Martin by převezen do nemocnice a má údajně krevní hematom na mozku. Další informace nemáme, jsme odkázání na klub, který bude podrobnosti šířit dál do světa," řekl serveru Lidovky.cz kolem třetí hodiny odpoledne Viktor Kolář z agentury Sport Invest, jež Fenina zastupuje.

Fenin byl v sobotu dopoledne přijat do nemocnice s vážným úrazem a nyní je pod lékařským dohledem. Podle agenta ale není v ohrožení života.

Datum Feninova návratu ale není pro klub důležité. "Je naprosto irelevantní se ptát, kdy se Martin vrátí. Hlavní prioritou je zdraví," sdělil pro klubový web Chotěbuzi trenér Pele Wollitz.

Fenin je v Chotěbuzi od konce srpna, kdy do týmu Energie přestoupil z prvoligového Frankfurtu. Tam působil od ledna 2008, ale na konci angažmá přestal pravidelně nastupovat.

Do Německa Fenin odešel z Teplic. Na svém kontě má také 16 startů a tři góly za českou reprezentaci, v poslední době ho ale trenér národního týmu Michal Bílek přestal povolávat.