17. října 2011 22:44 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

FIFA brojí proti korupci. Za informace bude platit

Šéf FIFA Sepp Blatter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf FIFA Sepp Blatter | foto: Reuters

LONDÝN Mezinárodní fotbalová federace FIFA se chystá odměňovat informátory, kteří upozorní na korupci ve fotbale. Podle svého bezpečnostního šéfa Chrise Eatona jim nabídne amnestii a finanční i jiné odměny. Předseda FIFA Sepp Blatter by měl oficiálně reformy, které slíbil v létě po svém znovuzvolení, oznámit v pátek.

Od ledna bude mezinárodní federace jeden měsíc za oznámení o zmanipulování zápasů vyplácet finanční prémie. Pak budou podle Eatona následovat tři měsíce, kdy budou informace přijímány na horké lince výměnou za beztrestnost.

"Pak dojde k vyhodnocení a budou nějakým způsobem amnestováni hráči, kteří budou zkompromitováni neprávem," uvedl bývalý australský policejní důstojník na konferenci federace profesionální hráčů v Londýně.

"Je důležité, aby hráči měli způsob, jak to ohlásit. Odhalit, odolat a oznámit," vyjmenoval hesla kampaně Eaton. V polovině příštího roku pak už FIFA najede na Blatterův plán nulové tolerance vůči korupci ve fotbale. Eaton upozornil, že informátorům nemůže FIFA zaručit to, že nebudou čelit trestnímu stíhání.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.