Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Finále v Edenu, překupnický ráj. Je libo lístek na fotbal za čtyři sta tisíc?

Trofej pro vítěze Konferenční ligy. foto: ČTK

Nejdražší vstupenka klidně za cenu přesahující sto tisíc, dvě místa ve VIP skyboxu s občerstvením dokonce za víc než čtyři sta tisíc. Překupníci šponují ceny na fotbalové finále Konferenční ligy v Edenu do nesmyslných výšin, doufají, že na duelu Fiorentiny s West Hamem pořádně vydělají.
  14:21

O duel, který hostí vršovická aréna ve středu večer od 21 hodin, je velký zájem. Do Prahy proudí davy příznivců z Londýna i Florencie, ne všichni se ovšem na stadion, jenž získal pořadatelství díky výjimce na kapacitu, vměstnají.

Poptávka po lístcích tak značně převyšuje nabídku, počet míst v Edenu byl pro klání pod taktovkou Evropské fotbalové unie (UEFA) snížen na 18 tisíc, přičemž mezi fanoušky šlo „jen“ zhruba čtrnáct tisíc vstupenek. Lehce přes pět dostali příznivci West Hamu a Fiorentiny, necelé dva mířily do volného prodeje a o jejich majitelích rozhodl los. Zbytek si mezi sebe a partnery rozdělila UEFA.

Je vyprodáno.

A není divu, vždyť West Ham se v evropském finále představí po dlouhých 47 letech, Fiorentina poprvé od roku 1990. Kdo může, chce po takovém čekání být u toho.

Při letmém brouzdání po různých bazarových stránkách narazíte na pár inzerátů, v nichž ti, na něž se nedostalo, nebo třeba neměli štěstí v losu, vstupenky poptávají a evidentně se nebrání za ojedinělý zážitek pořádně připlatit.

„Platím hotově, rychlé a seriózní jednání. Nabízím až 80 tisíc korun za jeden lístek, beru jakoukoliv kategorii a počet míst, klidně i VIP/skybox. Dohoda jistá,“ píše Jarda z Prahy a slibuje, že pro předání dorazí kamkoliv po republice.

Fiorentina - West Ham

Finále EKL ve středu od 21 hodin ONLINE

„Potřebuji dvě vstupenky, můj rozpočet je 35 tisíc krát dva v závislosti na kvalitě místa,“ zkouší zahraniční uživatel.

Podobné částky byste našli i u prodávajících na Bazoši či facebookovém Marketplace. Dvě vstupenky za 55 tisíc, dvě místa ve VIP s neomezenou konzumací dokonce za 140 tisíc.

Když přitom UEFA na konci dubna spouštěla prodej, stanovila čtyři cenové kategorie v rozmezí 25 až 125 eur. Nejdražší možný lístek tak měl vyjít na v přepočtu 3 tisíce korun, ne padesát a víc.

„Prodej a distribuce vstupenek je plně v kompetenci UEFA,“ připomněl varování před nákupem z druhé ruky tiskový mluvčí organizačního týmu finále Konferenční ligy v Praze Petr Šedivý. „Důrazně nedoporučujeme fanouškům kupovat vstupenky mimo oficiální zdroje.“

Bazary jsou jedna věc, překupnické portály typu Viagogo či Ticombo druhá. Jedná se o kontroverzní stránky, na něž v uplynulých letech pršely stížnosti ohledně neplatných vstupenek, zvyšování jejich cen v průběhu objednávky či za nevracení peněz. I Česká obchodní inspekce před několika lety uložila Viagogu pokutu.

Na Viagogo visí nabídky od 21 tisíc až po astronomických 110 tisíc za jedno místo, druhý zmíněný web startuje na 20 tisících a nejdražší lístek na něm vyjde dokonce za 400 tisíc! Pravda, do VIP sekce...

Ticombo v den před zápasem inzerovalo 1 351 vstupenek k prodeji a 570 poptávek po nich.

Příznivci Fiorentiny a West Hamu se přes den budou shromažďovat ve svých fanzónách na Letné, respektive Výstavišti. Na stadion budou vpuštěni od 18 hodin, o samotnou trofej pro vítěze Konferenční ligy pak fotbalisté včetně Tomáše Součka, Vladimíra Coufala a Antonína Baráka začnou hrát v devět večer.

Jde o teprve druhé finále nové, třetí pohárové soutěže UEFA. Loni v albánské Tiraně zvítězil AS Řím nad Feyenoordem 1:0.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!