28. března 2008 19:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Finále Ligy mistrů 2010 v Madridu

Fotbalisté Realu Madrid na slavném stadionu Santiaga Bernabeua. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Realu Madrid na slavném stadionu Santiaga Bernabeua. | foto: AFP

VADUZ Finále fotbalové Ligy mistrů se bude za dva roky hrát na slavném stadionu Santiaga Bernabeua, jenž je domovským stánkem Realu Madrid. Rozhodla o tom dnes na zasedání v lichtenštejnském Vaduzu evropská unie UEFA, jež zároveň přidělila finále Poháru UEFA 2010 Hamburku.

Na San Bernabeu, který má v současnosti kapacitu 71.569 diváků, se už v minulosti konala tři finále předchůdce Ligy mistrů, Poháru mistrů evropských zemí. Posledním madridským šampionem byl v roce 1980 anglický Nottingham Forrest.


Stadion Realu také hostil v roce 1964 finále mistrovství Evropy a v roce 1982 závěrečný zápas mistrovství světa. V severoněmeckém přístavu vyrostla Hamburg Arena v roce 2000 na místě bývalého Volksparkstadionu. Stánek s kapacitou 51.680 diváků zažil svůj
ostrý mezinárodní křest během světového šampionátu před dvěma lety.


UEFA dnes také potvrdila, že utkání o Superpohár mezi vítězem Ligy mistrů a Poháru UEFA se budou až do roku 2011 hrát nadále v Monaku. Mistrovství Evropy hráčů do 19 let se bude v roce 2010 konat ve Francii, sedmnáctky budou tentýž rok hrát v Lichtenštejnsku a evropský šampionát fotbalistek do sedmnácti let v roce 2009 přivítá švýcarský Nyon.

ČTK