16. června 2008 15:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Finalisté MS zítra o postup

Italský brankář Buffon chytá penaltu Rumunovi Muutuovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Italský brankář Buffon chytá penaltu Rumunovi Muutuovi. | foto: ČTK

BERLÍN Před dvěma lety se sešly ve finále fotbalového mistrovství světa, tentokrát ale nejméně jeden z favorizovaných celků Itálie a Francie vypadne z evropského šampionátu už po základní skupině. Avšak ani výhra jednoho z mužstev nemusí znamenat postup do čtvrtfinále. Pokud totiž Rumunsko v souběžně hraném utkání porazí Nizozemsko, skončí Euro pro oba aktéry úterního šlágru.

Francie a Itálie patřily k hlavním kandidátům na postup ze skupiny, ale nyní jsou na pokraji vyřazení. Předpoklady postavili na hlavu Nizozemci, kteří oba soupeře porazili o tři góly, k tomu se přidali Rumuni, kteří s nimi uhráli remízy.

"Nikdo by si nepomyslel, že zápas Itálie s Francií bude zápasem o naději," řekl italský brankář Gianluigi Buffon. Jeho tým má nepatrně lepší výchozí pozici oproti Francouzům, protože mu za určitých okolností bude stačit k postupu i remíza.  

Největší obavy v obou táborech ale panují z toho, aby Nizozemci zápas s Rumunskem nevypustili. "Věřím, že zápas nevypustí. S diváky, kteří za nimi stojí, si to mohou těžko dovolit," doufal francouzský brankář Gregory Coupet.  

ČTK