Barcelona odložila oslavy Realu

14:11aktualizováno  23:35
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize Sevillu 3:0, ale na oslavy prvního mistrovského titulu si po tříletém panování Barcelony musí počkat nejméně do středy. Katalánci oslavy královského týmu odložili drtivým vítězstvím 7:0 nad Vallecanem, po němž na lídra ztrácejí tři kola před koncem stále sedm bodů.

Barcelona (Messi a Pedro) foto: ČTK

Real vyhrál před týdnem zřejmě rozhodující El Clásico nad Barcelonou 2:1 a dnes v poledne zvýšil vedení už na deset bodů díky úvodnímu gólu Cristiana Ronalda a dvěma trefám Karima Benzemy. Ronaldo vstřelil už 43. ligovou branku v sezoně a francouzský útočník Benzema navýšil náskok Realu během tří minut krátce po začátku druhé půle.

36. kolo:

Villarreal - Pamplona 1:1 (44. Bruno - 72. Raúl García), Real Madrid - FC Sevilla 3:0 (49. a 52. Benzema, 19. Ronaldo), Vallecano - FC Barcelona 0:7 (16. a 90. Messi, 47. a 87. Pedro, 26. vlastní Rober, 38. Keita, 77. Thiago).

"To, že jsme dnešní zápas vyhráli, je velice důležité. Už zbývá jen vydržet, abychom zisk titulu zpečetili. V Lize mistrů jsme skončili, takže musíme udělat všechno, abychom vyhráli další nejdůležitější soutěž," připomněl Benzema vyřazení v semifinále Ligy mistrů s Bayernem. Ve středu čeká jeho tým duel na hřišti Athletiku Bilbao.

Odcházející kouč Katalánců Pep Guardiola sice večer dal příležitost některým členům širšího kádru na úkor opor, ani ti však s Rayem neměli problémy. Na hřišti Vallecana poslal Barcelonu do vedení Messi ve 26.

minutě, v té závěrečné pak uzavřel drtivé skóre 7:0 a vyrovnal se Ronaldovi v tabulce střelců.

Záhy po úvodní brance tečoval střelu Alexise Sáncheze do vlastní sítě Rober, zbývající góly madridskému týmu nastříleli Seydou Keita, Thiago Alcántara a dvakrát se prosadil vedle Messiho i Pedro Rodríguez.

V souboji o přímý postup do Ligy mistrů si polepšila Málaga, když zdolala Valencii 1:0. Svého dnešního soupeře bodově dotáhla a čtvrtá za ním zůstává jen vinou horšího skóre. Duel rozhodl ve 27. minutě Ignácio Camacho, snahu "Netopýrů" o vyrovnání otupil vyloučením po druhé žluté kartě Sofiane Feghúli.