Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Vyprodáno tři týdny dopředu. Derby pražských „S“ opět před plnou Letnou

Atmosféra před malým pražským derby mezi Spartou a Bohemians. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Volného prodeje vstupenek už se fanoušci nedočkají. Pražskou Spartu do derby proti fotbalistům Slavie požene vyprodaný stadion. Lístky na šlágr 27. kola Fortuna ligy zmizely během dvou dnů. Po dlouhé době totiž jejich vzájemný zápas napoví, kdo bude mít blíž k titulu.
  16:10

Derby číslo 305 mezi Spartou a Slavií má oproti předešlým sezonám speciální náboj. Oba celky mají dvě kola před derby v tabulce stejně bodů, a vítěz si tak zajistí lepší výchozí pozici do zbytku sezony včetně nadstavby. O pořadateli dalšího vzájemného utkání totiž rozhodne lepší umístění v základní části.

I proto je zájem o největší zápas české nejvyšší soutěže obrovský. Není však překvapením, že je opět vyprodaný. Zaplněné ochozy hnaly kupředu své příznivce i na podzim v Edenu, kam přišlo 19 370 diváků. Poslední utkání mezi pražskými S na Letné, které se hrálo v roce 2021, sledovalo 17 093 diváků. Na sparťanský stadion se jich vejde celkem 18 887.

V aktuální sezoně se navíc Sparta pyšní domácím průměrem 12 677 fanoušků, který další naplněný stadion ještě zvýší. Vysoká návštěva se navíc očekává také v příštím kole proti Brnu, na které zbývá přes tisíc míst. První je v této statistice zatím Slavia s průměrem 13 819.

Jedinou oficiální cestou, jak lístek na derby ještě získat, je zachytit uvolněné místo po permanentkářích, kteří své místo nabídnou do prodeje. Mohou tak učinit až do pátku před derby.

Fanoušci si také mohou vstupenku opatřit od těch, kteří ji prodají přímo. Například skrze nabídku na sociálních sítích, které se aktuálně plní prosbami.

Sparta však upozorňuje, že intenzivně monitoruje pokusy o nekalý prodej a lístky pořízené k tomuto účelu může zneplatnit. To se týká především překupnických stránek, které nabízejí vstupenky za mnohonásobek původní ceny: například do VIP za 47 248 korun, na obyčejná místa za bránu pak za 6 670 Kč.

Zájem o 305. derby ale není ničím výjimečný. Do volného prodeje putují sedadla málokdy. Přednostně si je mohli v pondělí zajistit majitelé věrnostního členství Sparta Club, které letenský klub nabízí již několik sezon.

V úterý v poledne šla nabídka míst mezi permanentkáře, přičemž každý měl nárok na dvě vstupenky. Omezené množství sedadel mizelo obrovskou rychlostí a o necelou hodinu později už klub hlásil vyprodáno.

Autor: