Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Fotbal nakonec vyhrál: Sparta v televizi bude

Sport

  10:42aktualizováno  18:05
PRAHA - Zprávy z Kavčích hor se během posledního týdne měnily stejně jako počasí nad českou kotlinou. "U Řeků je to vše otázku peněz, nakonec jsme se domluvili na velmi výhodných podmínkách," řekl pro Lidovky.cz Otakar Černý, šéf sportu na České televizi. Krátce před 14:00 hodinou přišla z Kavčích hor dobrá zpráva - utkání Panathinaikosu Atény s pražskou Spartou bude vysílat ČT na čtyřce od 20:40 hodin.

Sparta - Panathinaikos foto:  František Vlček, Lidové noviny

ON-LINE NA WWW.LIDOVKY.CZ!

Hned po úterní překvapivé výhře Sparty nad řeckým Panathinaikosem se vyrojily spekulace - bude odveta v televizi či nikoliv? Soukromé televize Nova a Prima se o práva neucházela od začátku. "Nemáme bohužel nyní finanční prostředky," řekl minulý týden na toto téma Marek Kindernay, šéf Nova sportu.

Sparta? Nakonec ano!
A tak o obou zápasech začala jednat veřejnoprávní televize. Nejprve to sice vypadalo, že by se Sparta na televizní obrazovce objevit mohla, zatímco Slavia nikoliv, poté se situace otočila. "Řekové si řekli o velké peníze. Zatím to příliš nevidím. Podle mne se to nepovede. Ale jednáme. Rozhodnout se musí nejpozději do šesti hodin do večera," řekl pro Lidovky.cz Otakar Černý, šéf sportu v České televizi.

Na stranu svého kolegy z branže se postavil také šéf Nova sportu Marek Kindernay. "Jednali jsme s Řeky loni a řekli si o nehorázné peníze. Nešlo to akceptovat. Příliš se ani České televizi nedivím, že se jí do toho nechce," řekl LN Kindernay. O jakých sumách je řeč?

"Přesnou částku říct nemohu, kvůli konkurenčnímu boji. Ale jedná se řádově o desítky tisíc eur. Řekové si řekli o trojnásobek běžné ceny, což je rozdíl v přepočtu několika milionu korun," upřesnil Kindernay. "Ale pokud oba celky postoupí, v televizi budou všechny čtyři utkání. Navíc máme práva také na reprízy utkání," dodal šéf Nova sport.

Další kotrmelec nastal dnes odpoledne. Krátce před druhou hodinou přišla z Kavčích hor příznivá zpráva pro všechny fotbalové fanoušky. Odvetné utkání Sparty na horké aténské půdě bude Česká televize nakonec vysílat na ČT4 Sport. "Povedlo se nás nakonec domluvit na velmi výhodných podmínkách," řekl pro Lidovky.cz sportovní šéf České televize. Fotbaloví fanoušci se mohou radovat.

SLAVIA? NAKONEC V TELEVIZI NEBUDE - VÍCE ZDE!