Úterý 18. května 2021svátek má Nataša 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbal nás baví i o poločase, říká 'nachytaný' komentátor Bosák

Jaromír Bosák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Bosák. | foto: ČTK

PRAHA Stala se mu věc, které se všichni televizní komentátoři děsí. Do éteru unikla poločasová diskuse, ve které se Jaromír Bosák s kolegou Vladimírem Táborským pustili do kritiky fotbalové Slavie. A rozhodně sešívané nešetřili.

"Já už jsem chtěl říct, že jim chybí Řepka, ty vole. Aby někoho přejel, aby někoho seřval. Voni si nic neřeknou," říká třeba na nahrávce Bosák, který nevěděl, že jeho slova může slyšet ještě někdo jiný než Táborský. "Řešíme, jak došlo k úniku, ale zatím to ještě nevíme," řekl Jaromír Bosák LN.

Čtěte více

LN Bavil jste se o "kauze" se svými nadřízenými? Nebudou z toho vyvozovat důsledky?
Mluvil jsem se šéfredaktorem České televize i se svým nadřízeným Otakarem Černým a byli oba relativně v pohodě. Oba si uvědomují, že to byla ryze soukromá konverzace, jako když bude kdokoliv sedět na fotbale a povídat si o něm. Ví, že to nebylo určeno pro komentátorskou linku, takže těžko může někdo tvrdit, že to bylo porušení pracovní kázně.

LN A co vaši kolegové? Nestal jste se v práci terčem vtípků?
Mluvil jsem o tom zrovna teď s Ondrou Lípou, ale je to v pohodě. Spíše jsou rádi, že se to nestalo jim. Všichni jsme rádi, že se naše diskuze točila kolem fotbalu a neřešili jsme nic privátního. To si nedovedu představit, že by se dostalo ven. Mně je těžce proti srsti, že se jakákoliv soukromá konverzace dostane do novin, pokud to není spojené s nějakým trestným činem.

LN Litujete nyní něčeho, co jste si s panem Táborským řekli?
Je to těžké. Řeknu litovat a znamená to, že se přiznávám. Byla to soukromá diskuze, která byla určena jen pro uši pana Táborského a moje, nikoho jiného. Samozřejmě, že mě mrzí, že tam mluvím o nadstandardní smlouvě Lukáše Jarolíma, což byla informace, kterou mi z klubu poskytli. Ale zase, nemám to ověřené, tak s tím při přenosu nevystupuji, nepíšu ve svých sloupcích a neověřené bych si nikdy nedovolil použít. Ale když si s někým povídáte u piva, tak to je něco jiného. Navíc se bavili dva lidé, kteří se ve fotbale pohybují hodně dlouhou dobu. Tím, že se to dostalo ven, to ale dostává úplně jiný význam a to mě mrzí. Chápu, že se to některých kluků ze Slavie dotklo.

LN Ze záznamu se dá vyčíst, že vás výkon Slavie hodně rozladil.
Osobně jsem čekal, že když jim jde o krk, budou bojovat, což jsem na hřišti neviděl. Kdyby vedla o poločase Slavia 3:0, stejně jsme se mohli bavit o Boleslavi. Týden předem bychom se mohli takto nechat nachytat při debatě o Spartě, předtím o Teplicích. Není to prostě nic proti konkrétnímu klubu, byl to čistě výstup z toho, co jsme viděli v prvním poločase.

LN Výstižné bylo třeba komentování odchodu slávistů ze hřiště...
Přesně. A to jsem poté říkal i v přenosu. Když dostanete takový gól, navíc po chybě, tak čekáte nějaké emoce, výčitky, že se pohádají, ale slávisté vypadali úplně mrtví. Nemyslím, aby se na hřišti zabili a řvali na sebe devadesát minut, ale někdy jsou emoce potřebné. Aby někdo zavelel a ukázal ostatním, že jim jde o hodně.

LN Zmínil jste, že se mohla vaše slova někoho ze Slavie dotknout. Kontaktoval jste již třeba kouče Petrouše nebo Lukáše Jarolíma?
Zatím ne, akorát jsem si vyměnil nějakou esemesku s mluvčím klubu. Je také otázka, zda bude z jejich strany zájem. Zcela lidsky si dovedu představit, že ne. Jsou teď pod tlakem, a ještě řešit komentáře nějakého týpka z televize... Ale jak jsem řekl, vyhýbat se tomu nebudu.

LN Zaregistroval jste ohlasy fanoušků, psali vám?
Lidé se tím prý na internetu baví, já bych byl ale určitě radši, kdyby se bavili tím, že se mi povede něco při zápase, než o poločase. Na druhou stranu, když to odlehčím, alespoň lidi zjistili, že si ty své glosy dopředu nepřipravuji a že jsme s Vláďou Táborským slušní kluci, kteří se baví fotbalem i o poločase. (směje se)

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!