10. října 2014 16:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

TIME OUT LN: Nároční fanoušci. Reprezentanti nastavili laťku vysoko

Čeští reprezentanti slaví vítězný gól nad Nizozemskem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čeští reprezentanti slaví vítězný gól nad Nizozemskem. | foto: MAFRA - Michal Růžička

PRAHA První zápas = senzační skalp. Česká fotbalová reprezentace vstoupila do kvalifikace na mistrovství Evropy skvostným způsobem, když na domácím trávníku srazila Nizozemce 2:1.

„Vítězství chutná krásně, jsem nadšený,“ zářil po utkání trenér Pavel Vrba. Zaplněný stadion na Letné v tu chvíli stále ještě burácel nadšením.

TRENÉR A KAPITÁN. Pavel Vrba (vpravo) udílí pokyny Tomáši Rosickému.
Pavel Kadeřábek euforicky slaví výhru nad Nizozemskem.
Český reprezentant Václav Pilař se raduje z vítězného gólu.
Reprezentační záložník Vladimír Darida.

Triumf nad bronzovým týmem ze světového šampionátu byl však jen prvním z mnoha dalších kroků. Dnes se reprezentanti střetnou s Tureckem, v pondělí budou hrát v Kazachstánu.

Jenže Češi si nečekaným úspěchem s oranjes rovněž tak trochu zavařili. Proč? Náročný fanoušek se na úvod nabažil a jakékoliv selhání teď bude vnímat jako zklamání.

Smutné, ale pro českou povahu bohužel výstižné. Jakmile mužstvo poprvé klopýtne, část veřejnosti začne proklínat většinu základní jedenáctky včetně členů realizačního týmu. Výhra nad Nizozemskem bude v tomto případě v mžiku zapomenuta. Škoda.

Kdyby zarytí příznivci řadili porážky na stejnou úroveň jako sladká vítězství, dýchalo by se lépe i samotným fotbalistům.

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky