Čtvrtek 6. října 2022, svátek má Hanuš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Nároční fanoušci. Reprezentanti nastavili laťku vysoko

Sport

  16:45
PRAHA - První zápas = senzační skalp. Česká fotbalová reprezentace vstoupila do kvalifikace na mistrovství Evropy skvostným způsobem, když na domácím trávníku srazila Nizozemce 2:1.

Čeští reprezentanti slaví vítězný gól nad Nizozemskem. foto: MAFRA - Michal Růžička

„Vítězství chutná krásně, jsem nadšený,“ zářil po utkání trenér Pavel Vrba. Zaplněný stadion na Letné v tu chvíli stále ještě burácel nadšením.

TRENÉR A KAPITÁN. Pavel Vrba (vpravo) udílí pokyny Tomáši Rosickému.
Pavel Kadeřábek euforicky slaví výhru nad Nizozemskem.
Český reprezentant Václav Pilař se raduje z vítězného gólu.
Reprezentační záložník Vladimír Darida.

Triumf nad bronzovým týmem ze světového šampionátu byl však jen prvním z mnoha dalších kroků. Dnes se reprezentanti střetnou s Tureckem, v pondělí budou hrát v Kazachstánu.

Jenže Češi si nečekaným úspěchem s oranjes rovněž tak trochu zavařili. Proč? Náročný fanoušek se na úvod nabažil a jakékoliv selhání teď bude vnímat jako zklamání.

Smutné, ale pro českou povahu bohužel výstižné. Jakmile mužstvo poprvé klopýtne, část veřejnosti začne proklínat většinu základní jedenáctky včetně členů realizačního týmu. Výhra nad Nizozemskem bude v tomto případě v mžiku zapomenuta. Škoda.

Kdyby zarytí příznivci řadili porážky na stejnou úroveň jako sladká vítězství, dýchalo by se lépe i samotným fotbalistům.

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat