19. listopadu 2008 14:50 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbal umí být krásný. You'll Never Walk Alone

Šéf Sparty Daniel Křetínský | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Sparty Daniel Křetínský | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Pro fanoušky hráčů v rudých dresech to byl krásný víkend. Jeden z hlavních aspirantů na ligový titul v pohodě přejel tým ze spodní poloviny tabulky. Suverénní vítězství navíc orámoval dvěma překrásnými góly hlavou. Za nenáviděným sokem z hlavního města, kterého už „rudí“ letos porazili, zaostávají pouze o skóre. K tomu solidně rozehraná skupina Ligy mistrů. Paráda!

Ano, fotbal si člověk může i v tomto období skvěle užívat. Jen se musí poohlédnout do Anglie a mít to štěstí, že si v mládí jeho srdce kromě Sparty získal také FC Liverpool. Letos už to Rafovi a spol. s vítězstvím v lize vyjít musí!!!

Záhlaví této rubriky bohužel velí, že je na místě se zabývat jinou soutěží a jiným týmem. Ach jo. Co člověk vůbec může napsat o utkání, ve kterém si někdejší dlouholetý suverén domácí soutěže nechá nasázet tři góly od deseti hráčů ještě nedávno divizního Střížkova?

Má cenu opakovat slova jako ostuda, hanba, potupa? Má smysl znovu psát, že kádr Sparty je příšerný a spousta hráčů by měla co nejrychleji letět? Stojí za to vyzývat k demisi předsedu představenstva JUDr. Křetínského a doporučit mu, ať si s sebou vezme i Pepíka?

Snad jen dvě poznámky. Pepík si po zápase stěžoval na nekvalitní kádr. Neměl jako manažer před sezonou právě on zajistit, aby tomu tak nebylo? A proč stejná slova vyčítal nedávno Víťovi Lavičkovi?

Gólmanovi Blažkovi zase „hlava nebere“ chyby v obraně. Jiným nebere hlava, jak může nadávat, když třeba třetí gól prošel snad půl metru kolem jeho pravé ruky.

Snad bude i na Letné brzy líp. Come on, Reds. You'll Never Walk Alone!

Autor (31) miluje Spartu nade vše a vždy bude. Ale trpí.

Najdete na Lidovky.cz