1. listopadu 2008 16:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalista De la Red si z kolapsu nic nepamatuje

Kolaps vyděsil celý Madrid.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolaps vyděsil celý Madrid. | foto: AFP

MADRID Záložník Realu Madrid Ruben de la Red si vůbec nepamatuje okolnosti svého kolapsu ze čtvrtečního zápasu Španělského poháru s třetiligovým Realem Union.

Třiadvacetiletý fotbalista se ve třinácté minutě utkání, z něhož si favorizovaný "bílý balet" do odvety odnesl porážku 2:3, skácel k zemi a zůstal bezvládně ležet. Jeho kolaps však neskončil tragicky, v šatně přišel k vědomí a po noci strávené na pozorování v nemocnici se v pátek mohl vrátit do Madridu.

Události, které vyděsily hráče i fanoušky, zná De la Red jen z vyprávění a záznamů. "Vůbec na nic si nepamatuju, jen na ten pohyb těsně před tím. A pak jsem se probral na nosítkách," řekl třiadvacetiletý fotbalista sportovnímu listu Marca.

Jeho kolaps vyvolal vzpomínky na loňské úmrtí záložníka Sevilly Antonia Puerty, který zkolaboval během ligového zápasu a o několik dní později srdečním problémům v nemocnici podlehl. "Spousta lidí mi volala a vůbec jsem nechápal ten rozruch. Ale když jsem viděl televizní záběry, pochopil jsem, proč byli tak vyděšení," řekl De la Red.

Lékařská vyšetření u něj neodhalila nic neobvyklého, kolaps byl prý způsoben vyčerpáním a náhlým poklesem tlaku. Z preventivních důvodů však fotbalista vynechá nedělní zápas s Almerií. "Budu ho sledovat v televizi. Jsou to důležité tři body, které potřebujeme získat," dodal hráč.