Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Měl uplácet. Možná se už nevrátím, říká Drobisz

Sport

  17:37
OLOMOUC/PRAHA - Petru Drobiszovi je už 35 let a po vypršení osmnáctiměsíčního trestu bude na návrat k chytání možná už pozdě. "Může to být konečná. Smiřuju se s tím, že už se jako hráč nevrátím. Pořád ještě ale doufám, že ta šance bude," věří olomoucký fotbalista. Právě on měl na konci května 2009 předat hráčům střížkovských Bohemians částku 300 tisíc korun a tím v prvoligovém zápase zajistit vítězství Hanáků, kteří bojovali o evropské poháry.

Olomoucký brankář Petr Drobisz u soudu foto: ČTK

Zatímco disciplinární komise FAČR Drobisze loni v srpnu potrestala rok a půl dlouhým distancem a pokutou 200 tisíc korun, soud ho v říjnu zprostil obvinění. Pravomocný rozsudek ale zatím nepadl. Státní zástupce se letos v lednu proti rozhodnutí odvolal a všechno znovu přezkoumá olomoucký krajský soud.

Změnil trest váš život?
Je to velká změna, hlavně po finanční stránce. Ale snažím se hledat pozitiva. Mám třeba volné víkendy, kdy nemusím být na hřišti.

Útěchu jste našel ve fotbale. Klub vás podržel a nechal vám platnou smlouvu...
Ale i tak je těžké se motivovat, když vám chybí ten vrchol v podobě zápasů.

Navíc pomáháte Tomáši Lovásikovi trénovat brankáře. Baví vás taková práce?
Znám jen fotbal, mám k němu nejblíž. Jsem rád, že u něj můžu být alespoň takhle.

Jenže smlouva vám vyprší už po sezoně. Bavil jste se s klubem o prodloužení kontraktu?
Bavili jsme se o jejím prodloužení, ale všechno je strašně nepředvídatelné. Dohodli jsme se, že počkáme do poslední chvíle. Pak může být jasněji ohledně soudů, zákazu činnosti a třeba i toho, jestli se Olomouc udrží v první lize. To taky bude hrát velkou roli.

Věříte, že se ještě vrátíte jako hráč?
Rychlost soudů neovlivním, státní zástupce se odvolal a zase se to brzdí. Dokud nepadne pravomocný rozsudek, tak se asi civilní soud nebude zabývat ani mou žalobou na fotbalovou asociaci. Proto cítím bezmoc a pomalu se smiřuju s tím, že už se jako hráč nevrátím. Štvalo mě to, štve mě to a štvát mě to bude, ale taková situace nastala a já se s ní musím porvat.

Vy máte trenérskou licenci. Je možné, že byste se od léta živil jako kouč, když nevyjde možnost vrátit se na trávník?
Fotbal pro mě znamená hodně, ale ne všechno. Musím živit rodinu. Mám manželku, děti, rozestavěný barák a spoustu dalších starostí. První varianta je fotbal, ale možná se budu muset porozhlédnout mimo fotbal. I tak daleko to může dojít.

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!