Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Wágner dal dva góly Plzně, třetí mu neuznali. Křivdu necítím, říká

Sport

  12:00
PLZEŇ - Plzeňského útočníka Tomáše Wágnera naštvalo, že rozhodčí v pátečním Superpoháru nezvládli konec zápasu a nejprve uznali a poté odvolali jeho gól, kterým by vyrovnal na 2:2. Fotbalisté Jablonce nakonec utkání vyhráli 3:2, Wágner vstřelil oba plzeňské góly.

Fotbalista Tomáš Wágner (uprostřed) z Plzně překonává v poslední minutě jabloneckého brankáře Michala Špita. Gól nebyl uznán kvůli ofsajdu Františka Rajtorala foto: ČTK

Běžela 90. minuta, když v jabloneckém vápně vznikl velký závar. Jakub Hora nejprve trefil tyč, vzápětí se ve skrumáži prodral k míči Wágner a hlavou skóroval. Rozhodčí gól uznal a zdálo se, že Plzeň srovnala. Jenže jablonečtí hráči začali vehementně protestovat u asistenta rozhodčího, jelikož gólu předcházela ofsajdová situace Františka Rajtorala. Po chvíli dohadů si sudí chybu uvědomili a gól odvolali.

K TÉMATU

Wágnera tak připravili o hattrick, protože vzápětí přeci jen druhý gól vstřelil, ale na porážce už nic nezměnil. "Křivdu necítím, protože už vím, že tam ofsajd opravdu byl. Ale je škoda, že to rozhodčí neviděl hned a dělá z nás šašky," řekl Wágner. "Minutu se tam radujeme a pak najednou rozhodčí pískne ofsajd. To by mrzelo každého. Je to těžké hodnotit," dodal.

I tak byl ale Wágner plzeňským hrdinou a trenér Pavel Vrba ho označil za nejlepšího hráče zápasu. "Útočník je tam od toho, aby dával góly. Když dám dva, tak se asi můj výkon bude hodnotit kladně. Ale stále tam je hodně věcí, které mohu zlepšit, třeba ve druhé půli jsem mohl podržet víc míčů," byl k sobě kritický útočník, který byl už v přípravě druhým nejlepším střelcem Plzně.

Svou pozici nepřeceňuje

"Já jsem tu od toho, abych se hlavně zlepšoval. Až budu podávat stabilně dobré výkony, tak pak se můžeme bavit o tom, jestli mám na to hrát natrvalo v základní sestavě. Nyní bych svou pozici nepřeceňoval," dodal. Kvůli zranění Michala Ďuriše a Marka Bakoše a střeleckému trápení Stanislava Tecla má aktuálně neblíže k tomu, aby v důležitém úterním utkání se Sarajevem byl v základní sestavě. Přitom nechybělo mnoho a mohl hned v úvodu přípravy odejít na hostování.

Superpohár Viktoria Plzeň - Jablonec. Radost fotbalistů Plzně Jana Kovaříka (vlevo) a Tomáše Wágnera (vpravo)

"Měl jsem nějaké nabídky, ale šel jsem do Plzně s tím, že se chci poprat o místo v nejlepším českém klubu a že nechci brzy odcházet," řekl Wágner, který už jednou v Plzni neuspěl a pak odešel na hostování do Příbrami. "Teď byl rozdíl v tom, že už jsem věděl, do čeho jdu. Šel jsem sem s tím, že nemám co ztratit, přípravu jsem odmakal a teď se uvidí. I tyhle góly mi mohou pomoc, ale zase bych je nepřeceňoval," dodal.

Autoři: ,