15. dubna 2015 11:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Monaco se zlobí na sudího Královce: Kvůli jeho chybě jsme prohráli

Zklamaný Aymen Abdennour z Monaca. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamaný Aymen Abdennour z Monaca. | foto: Reuters

TURÍN V sobotu řídil derby pražských "S", o tři dny později už českého rozhodčího Pavla Královce čekalo jeho první čtvrtfinále Ligy mistrů. Zatímco souboj Sparty se Slavií zvládl, po utkání Juventusu s Monakem slyšel kritiku.

Juventus totiž slavil vítězství 1:0 díky penaltě, kterou Královec v 57. minutě nařídil. V čem viděl poražený tým problém?

Všechno se událo velmi rychle. Domácí Morata si naběhl na centr za obranu Monaka, stoper Carvalho jeho pohybnestihlzachytit. Na hranici pokutového území upadl, v pádu strčil do Moraty a ten šel k zemi s ním.

Královec hvízdl a Carvalhovi ukázal žlutoukartu. Penaltu s přehledem proměnil Vidal.

„Ale když se na to podíváte, tak k faulu došlo už před hranicí vápna,“ zlobil se obránce Andrea Raggi.

„Jistě, můžete argumentovat tím, že to pokračovalo i v pokutovém území a faul to bezpochyby byl. A sudí měl v tu chvíli jen několik vteřin na to, aby se rozhodl,“ podotkl monacký trenér Leonardo Jardim.

„Nicméně ten výsledek vznikl kvůli chybnému rozhodnutí arbitrů. Není to spravedlivý odraz toho, co se dělo na hřišti,“ dodal Jardim.

Pro Královce, sedmatřicetiletého inženýra z Domažlic, je pískání čtvrtfináleLigymistrů zatím největším úspěchem v jeho rozhodcovské kariéře. Bude pro něj turínská penalta znamenat potíž?