30. září 2008 17:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalisté Barcy provokovali fanoušky

Lionel Messi se raduje z vítezného gólu v síti Espanyolu. Možná mu ale úsměv dlouho nevydrží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lionel Messi se raduje z vítezného gólu v síti Espanyolu. Možná mu ale úsměv dlouho nevydrží. | foto: ČTK

BARCELONA Fotbalisté Barcelony čelí obvinění, že při sobotním derby na stadionu Espaňolu vyprovokovali řádění fanoušků na tribunách, kvůli kterému musel být zápas na několik minut přerušen. Generální ředitel Espaňolu Pedro Tomás dokonce zvažuje, že klub kvůli tomu hráče "Barcy" zažaluje.

"Něco takového jsem neviděl za 30 let, co se pohybuji ve fotbale. Budeme požadovat prošetření celé události," řekl televizní stanici TV3. Tomás také uvedl, že Thierryho Henryho a Lionela Messiho, kteří svými góly zařídili výhru Barcelony 2:1, nahlásí komisi pro boj s násilím na stadionech, protože podle něj slavením branek podněcovali nenávistnou atmosféru.

"Vypadalo to, jako by to chtěli celé ještě vyostřit," dodal. K potyčkám v hledišti došlo v druhém poločase za stavu 1:0 pro Espaňol, kdy fanoušci Barcelony naházeli do rodinného sektoru domácích příznivců zapálené světlice. Příznivci Espaňolu si nenechali nic líbit, zakročit museli policejní těžkooděnci a rozhodčí zápas na několik minut přerušil.

Hráči Barcelony se obvinění brání. "Rozhodně jsme neslavili s násilníky. To nejsou naši fanoušci, stejně jako ten, kdo hodil láhev na jednoho z našich trenérů, není podle nás fanoušek Espaňolu," řekl kapitán Carles Puyol.

"Jestli oslavy někoho pohoršily, omlouvám se. Ale můžu vás ujistit, že všichni jsme stoprocentně proti násilí," dodal.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz