Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

S krupobitím se lépe popralo Brno, Olomouc je dva body od sestupu

19:08
BRNO - Brněnští fotbalisté si v tabulce vytvořili čtyřbodový náskok na sestupové příčky. V dohrávce 24. ligového kola totiž porazili díky gólům Zavadila a Malíka soupeře z Olomouce 2:0. Utkání na sedm minut přerušilo krupobití.

Fotbalisté utíkají před kroupami foto: ČTK

Brňané vsadili od začátku na ofenzivní hru. Na hrotu útoku se objevil uzdravený Kroupa, nahradil nejlepšího střelce týmu Markoviče, který si na předzápasovém tréninku natrhl sval.

Územní převaha vynesla Zbrojovce i několik slibných šancí, jenže v zakončení domácí hráči potvrdili svou největší jarní slabinu. V 7. minutě Fischer přehodil lobem olomouckou branku, vzápětí gólman hostů Zlámal zlikvidoval po Zavadilově trestném kopu hlavičku Skaláka. Sigma postupně zpřesnila hru zadních řad a srovnala krok, v útoku ale nebezpečná nebyla.

V závěru poločasu domácí fotbalisté opět dvakrát zahrozili. Ve 40. minutě trefil Hyčka po Zavadilově trestném kopu tyč a hned z další akce, kterou založili Zavadil se Skalákem, se dostal míč před volného Kroupu. Hrozící nebezpečí však odvrátil včasným vyběhnutím Zlámal, jenž stačil míč vyrazit.

Olomoucký kouč Psotka se v poločase pokusil zvýšit útočnou sílu Sigmy, místo nevýrazného Rolince zařadil na hrot útoku Depetrise. V 54. minutě se nad stadionem přehnala bouře provázená deštěm, silným větrem a kroupami. Rozhodčí Nenadál utkání na devět minut přerušil a hráče poslal do šaten.

Po neplánované přestávce získali Brňané územní převahu a zužitkovali ji v 70. minutě, když Houska těsně za hranicí trestného území fauloval pronikajícího Fischera. Z přímého kopu našel Zavadil skulinu ve zdi, rozšířené o několik domácích hráčů, a na jeho střelu k tyči olomoucký brankář nedosáhl.

Olomouc se dostala k útočnějšímu pojetí až v posledních deseti minutách, kdy se domácí zatáhli do obrany. Jenže v nastavení přidal druhý gól po necelé minutě pobytu na hřišti střídající Malík, který po protiútoku a Paškově centru hlavou definitivně pojistil vítězství Brna.

24. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

Branky: 70. Zavadil, 90.+6 Malík. Rozhodčí: Nenadál - Blažej, Dobrovolný. ŽK: Pašek - Dreksa, Varadi. Diváci: 2413.