Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalisté by na hřišti neměli plivat, riskují nákazu prasečí chřipkou

Sport

  20:49
LONDÝN - Fotbalová Anglie začíná řešit jedno jediné téma. Jaké? Pokud tipujete výhra Liverpoolu nad Manchesterem United, drtivé vítězství Chelsea či ofenzivní kreace Arsenalu jste vedle. Je jím prasečí chřipka. Poté, co se příznaky této nemoci projevily u hráčů a zaměstnanců Blackburnu, byli pravděpodobně nakaženi i fotbalisté Boltonu. A oba týmy mají i společného soupeře - Chelsea.

Steven Gerrard v "akci" při plivání. foto: Reuters

Chelsea porazila Blackburn jednoznačně 5:0 a nyní ji čeká souboj s dalším "nakaženým" celkem, na Reebok Stadium s Boltonem. Manažer londýnského celku Carlo Ancelotti však z prasečí chřipky obavy nemá.

VAROVÁNÍ PRO HRÁČE! NEPLIVEJTE
NA HŘIŠTI

HPA (Health Protection Agency) upozorňuje a varuje fotbalisty před pliváním na hřišti, riskují tím možnost nákazy.

"V případě, že plivete v blízkosti dalších lidí, zvyšuje to možnost nákazy. Je to odporné a nehygienické. Fotbalisté jsou lidé jako my ostatní a když neplivou uvnitř, nemusí tak činit ani venku," řekl mluvčí HPA.

HPA je přesvědčena o tom, že fotbalisté by v tomto případě mohli působit jako vzor a ostatní lidé by se také plivání ve venkovních prostorách zřekli.

"Prasečí chřipka není pouze na hřišti, vyskytuje se všude, a jelikož jsme učinili všechna předběžná opatření, nemusíme se tímto problémem dále zabývat, jediné, co nás teď zajímá, je naše hra," vyjádřil se "Carletto" k choulostivé otázce posledních hodin.

"Vím velmi dobře, co mám dělat, když mám chřipku. Nepoužívám lékařský předpis, ale předpis mé babičky - horké mléko a víno, to je fantastické," zlehčil napjatou atmosféru italský stratég. Chelsea údajně učinila všechna opatření, aby bylo o zdraví a blahobyt hráčů postaráno.

K situaci se vyjádřil také trenér Manchesteru City Mark Hughes, který je přesvědčen, že se fotbalisté nakaženi tímto virem brzy uzdraví, poněvadž se jedná o zdravé sportovce, kteří jsou fit a v kondici.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!