Budějovice se zachránily, počtvrté v řadě zvítězily

18:17
PŘÍBRAM - Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili v 26. kole první ligy na hřišti Příbrami 2:1 a čtvrtou výhrou v řadě si definitivně zajistili záchranu. Čtyři kola před koncem mají náskok 14 bodů před předposlední Ostravou.

Příbram - České Budějovice. foto: ČTK

Budějovice se zachránily, počtvrté v řadě vyhrály

Sobotní výhru Jihočechům zařídili devatenáctiletý záložník František Němec, pro kterého to byl první ligový gól kariéry, a vlastní trefou příbramský stoper Jiří Krejčí. Za domácí snížil Martin Šlapák, který se trefil v šestém utkání po sobě.

Příbram - Č. Budějovice 1:2

Branky: 82. Šlapák - 40. Němec, 48. vlastní Krejčí. Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Štěrba. ŽK: Krajčík (Č. Budějovice). Diváci: 3876.

Sestavy: Příbram: Hruška - P. Pilík, Krejčí, Mišůn, Divíšek (79. Kdolský) - Papšys (65. Bernardo), Koukal, Kraus (85. Dušek), Mareš - Šlapák, Krbeček.

Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (89. Riegel), Rýdel, Javorek, Němec (76. Hudson) - Sandro - Řezníček (84. Brezinský).

Budějovice vstoupily do zápasu vydařenou akcí, na jejíž konci byl Javorek, ale nedůraznou střelou do středu branky odmítl poslat hosty už po pár vteřinách do vedení Pak už ofenzivní hru diktovala převážně ve formě hrající Příbram. Střelecký prach si však zřejmě vyplýtvala v minulých dvou zápasech, kdy dala po čtyřech gólech, a v koncovce se trápila.

Ve 4. minutě se uvolnil Šlapák, ale mířil vedle. Poté neuspěl s hlavičkou Kraus a v 21. minutě se chytal za hlavu Koukal. To když dostal centr od Divíška, na penaltě se opřel do míče hlavou, ale jeho pokus mířící do šibenice zneškodnil robinzonádou brankář Daněk. V koncovce zklamal znovu také Šlapák.

A tak přišel trest. Pět minut před přestávkou si na brankové čáře přehodil obránce Sandro, našel před brankou Němce a českobudějovický mladík poslal hosty do vedení.

Navíc v úvodu druhé půle přišel pro domácí druhý šok. Hostující útočník Řezníček centroval z levé strany, stoper Krejčí ve snaze mu v tom zabránit míč lehce tečoval, ovšem přesně k tyči vlastní branky a gólman Hruška už nestačil Příbram zachránit od druhého inkasovaného gólu.

Středočeši se sice ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale českobudějovická obrana už toho domácím příliš nedovolila. Až osm minut před koncem se po Krausově centru na zadní tyč prosadil příbramský střelec posledních týdnů Šlapák a protrhl tak hostům neprůstřelnost trvající 362 minut.

Budějovice už ale druhou venkovní výhru v sezoně a první v Příbrami od roku 2003 uhájily. Příbram naopak prohrála teprve podruhé za posledních 14 kol.