Steven Gerrard (vpravo) se raduje z gólu. Vlevo je jeho spoluhráč Lucas. | foto: Reuters

Gerrard proměnil dvě penalty a Liverpool je stále první, Arsenal padl

•   16:41aktualizováno  19:53
LONDÝN - Fotbalisté Liverpoolu zdolali díky dvěma penaltám kapitána Stevena Gerrarda v anglické lize West Ham 2:1 a udrželi první místo v tabulce. Arsenal se záložníkem Tomášem Rosickým v základní sestavě utrpěl jasnou porážku 0:3 na hřišti Evertonu a počtvrté v řadě přišel o body.

Liverpool poslal do vedení Gerrard z první penalty ve 44. minutě po ruce Jamese Tomkinse, West Ham se však postaral o kontroverzní vyrovnání ještě v nastavení první půle. Útočník Andrew Carroll ve vzdušném souboji rukou vrazil do brankáře Simona Mignoleta, kterému vypadl míč přímo před skórujícího Guye Demela.

Nejofenzivnější tým soutěže ale nakonec své deváté ligové vítězství za sebou přece jen vybojoval, když Gerrard uspěl při další penaltě po faulu brankáře Adriana na Jona Flanagana. Kapitán dal celkově 90. gól Liverpoolu v této sezoně Premier League a svůj desátý z pokutového kopu. Selhal jen jednou.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo

Everton - Arsenal 3:0 (14. Naismith, 34. Lukaku, 61. vlastní Arteta)

West Ham United - Liverpool 1:2 (45.+2 Demel - 44. a 71. obě z pen. Gerrard).

O sobotních výsledcích čtěte ZDE.

Nejspíš klíčový souboj o titul čeká Liverpool příští víkend proti Manchesteru City. Ten je zatím třetí se čtyřbodovým mankem a má dvě utkání k dobru. Případná výhra Liverpoolu by ale znamenala, že by "Reds" měli situaci ve vlastních rukou.

V tabulce pátý Everton se přiblížil Arsenalu na jediný bod a zdramatizoval boj o předkolo Ligy mistrů.

Everton, který čekal na výhru nad Arsenalem od roku 2007 dlouhých 14 zápasů, vkročil za třemi body už ve 14. minutě, kdy pokus Romelua Lukakua dorazil do sítě Steven Naismith. Za dvacet minut přidal druhý gól po sólové akci Lukaku.

V 61. minutě pak ukončil naděje Arsenalu na bodový zisk vlastní trefou Mikel Arteta. Everton vyhrál šestý ligový zápas za sebou a přiblížil se umístění v první čtyřce, díky kterému by mohl zabojovat o v předkole o svou premiérovou účast v Lize mistrů.