Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Hernández a Van Persie dali při výhře United po dvou gólech

18:33aktualizováno  20:45
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v 21. kole anglické ligy na hřišti Wiganu jednoznačně 4:0 a v čele tabulky udrželi sedmibodový náskok před Manchesterem City. Jejich městský rival a obhájce mistrovského titulu doma vyhrál 3:0 nad Stoke.

Fotbalista Manchesteru United Javier Hernández foto: Reuters

Wigan se proti favorizovaným svěřencům trenéra Alexe Fergusona držel přes půl hodiny, ale do šaten už potom hosté šli s dvoubrankovým náskokem. O ten se postarali Hernández a Van Persie, o kterém se kouč City Roberto Mancini vyjádřil jako o současném "rozdílovém faktoru" mezi oběma manchesterskými konkurenty.

V druhé půli pak ještě Hernández i Van Persie výhru United svými druhými góly potvrdili. Devětadvacetiletý nizozemský reprezentant je s 16 brankami nejlepším střelcem sezony, před dalšími kanonýry Premier League má k dobru už tři zásahy. Také Manchester City poprvé skóroval až krátce před přestávkou, kdy obranu Stoke pokořil Zabaleta. Po změně stran se prosadili i bývalý teplický útočník Džeko a Agüero, jenž proměnil pokutový kop. Desetizápasová neporazitelnost Stoke tak vzala za své.

Tottenham zvítězil 3:1 nad předposledním Readingem a posunul se na třetí místo o bod před Chelsea. Ta ale odehrála o dva zápasy méně. O záchranu bojující Southampton remizoval s pátým Arsenalem 1:1. Domácí vedli jen šest minut, pak si v závěru prvního poločasu dal Guly vlastní branku. Tomáš Rosický zůstal v hostujícím londýnským celku na lavičce náhradníků.

Výsledky 21. kola anglické fotbalové ligy

West Bromwich - Fulham 1:2 (49. Lukaku - 39. Berbatov, 58. Kačaniklič)
West Ham United - Norwich 2:1 (3. Noble z pen., 26. O'Brien - 90. Martin)
Manchester City - Stoke 3:0 (43. Zabaleta, 56. Džeko, 74. Agüero z pen.)
Swansea - Aston Villa 2:2 (9. Routledge, 90.+4 Graham - 44. Weimann, 84. Benteke z pen.)
Tottenham - Reading 3:1 (10. Dawson, 51. Adebayor, 79.Dempsey - 4. Pogrebňak)
Wigan - Manchester United 0:4 (35. a 63.Hernández, 43. a 88. Van Persie)
Southampton - Arsenal 1:1 (35. Ramirez - 41. vlastní Guly)