11. října 2014 17:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalisté už trénují v Kazachstánu. Pelta zaplatil speciální letadlo

Záložník české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záložník české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický. | foto: ČTK

ANSTANA (od našeho zpravodaje) Tři čtyři hodiny spánku, odjezd na letiště v Istanbulu, pětihodinový let a přistání v prudkém větru v Astaně. Čeští fotbalisté se během soboty přesunuli do dějiště třetího kvalifikačního utkání, v pondělí večer se představí proti domácímu Kazachstánu.

Z příjemného pozdního léta v Istanbulu, kde bylo kolem dvaceti stupňů, do sychravé Astany. Déšť, vítr, pár stupňů nad nulou. Z letiště rychle na hotel a od 17.30 českého času trénink ve futuristické Astana Aréně na umělé trávě a pod zataženou střechou. V Kazachstánu je o čtyři hodiny víc.

Češi mají po dvou zápasech kvalifikace o Euro 2016 šest bodů, v září porazili doma Nizozemsko 2:1 a v pátek večer si stejným skóre poradili i v Turecku.

„Kdyby mi před startem kvalifikaci někdo řekl, že budeme mít šest bodů, myslel bych si, že si dělá legraci,“ prohlásil šéf českého fotbalu Miroslav Pelta.

„Musíme si toho vážit, jsem nesmírně rád, že se zadařilo. Nechci Kazachstán podceňovat, je to těžký soupeř. Ale pořád platí, jestli to s postupem myslíme vážně, tak to chce uspět i tady.“

Že si Pelta váží reprezentantů, ukázal před čtyřmi dny po přistání v Istanbulu. Jelikož hráči cestovali společně se zástupci sponzorů a partnerů a neměli při cestě pohodlí, pro cestu do Kazachstánu jim objednal druhé letadlo, speciálně jen pro ně.

„Udělali jsme to kvůli velké vzdálenosti, aby kluci měli nějaký komfort. O tuhle cestu byl totiž od partnerů eminentní zájem,“ vysvětlil.

Kolik další letadlo stálo? „Nejsou to stovky tisíc, ale jednotky milionů. Do dvou milionů korun,“ upřesnil Pelta.

„Přivítali jsme to, každý jsme se mohli natáhnout,“ podotkl útočník David Lafata.

Miloslav Novák

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!