Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš

jen za 89 Kč/měsíc

Fotbalisté Liberce nepřipustili komplikace, Vadúz porazili 2:0

20:01
PRAHA - Pouze patnáct minut mohli fotbalisté lichtenštejnského celku FC Vadúz přemýšlet nad tím, že by zaskočili v odvetném utkání 3. předkola Evropské ligy severočeský celek stejně jako včera Tiraspol Slavii. Následně se totiž po pěkné narážečce Dočkala trefil Kerič, o pár minut později se trefil i veterán Nezmar a bylo rozhodnuto. Svého soupeře pro další fázi se fotbalisté Liberce dozví během pátečního losu v Nyonu.

Radost fotbalistů Liberce. foto: ČTK

Utkání na stadionu u Nisy se hrálo vlastně pouze dvaadvacet minut, během kterých se rozhodlo, že do další fáze postoupí domácí. Lichtenštejnský tým dokázal patnáct minut rozbíjet útoky Libereckých, do problémů je paradoxně dostalo lehké zranění domácího útočníka Blažka.

Ten totiž musel již ve 14. minutě opustit hřiště, poté co si po jednom ze sprintů poranil stehenní sval. Nahradil jej mladý Vácha a na hrot se vysunul expres Kerič. Ten svou extratřídu prokázal hned po pár vteřinách, zpracoval si kolmici od Dočkala a překonal chytrou střelou gólmana hostí. O pět minut později ve 22. minutě rozehrál Dočkal standardní situaci, míč hlavou před branku usměrnil Dejmek a volný Nezmar již měl lehkou úlohu - 2:0.

Dalších gólů se již pěti tisíc fanoušků na libereckém stadionu nedočkalo a po výhrách 2:0 a 1:0 z prvního utkání postupují Severočeši do závěrečného 4. předkola Evropské ligy.

Odvetné utkání 3. předkola Evropské ligy

Slovan Liberec - FC Vadúz 2:0 (2:0)
Branky: 17. Kerič, 22. Nezmar. Rozhodčí: Strömbergsson - Martinsson, Bergsten (všichni Švéd.). ŽK: Vácha - Stegmayer, Cerrone, Stuckmann. ČK: 74. Steil. Diváci: 4822. První zápas: 1:0, postupuje Liberec.

Sestavy: Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Vulin - Kerič, Gecov, Čorič (84. Frejlach), Dočkal - Nezmar (69. Diviš), Blažek (14. Vácha). Trenér: Škorpil.

Vadúz: Jehle - Bellon, Steil, Bader, Stegmayer (79. Rechsteiner) - Rebronja (84. Löppert), Cerrone, Stuckmann, Franjic, Kempe (46. Colocci) - Proschwitz. Trenér: Littbarski.