Liberec vyhrál v Příbrami díky dvěma slepeným gólům. Zlín nedal penaltu a s Bohemians remizoval

Hráči Liberce se radují z gólu. foto: ČTK

Česká republika - V sobotu se odehrálo 22. kolo první ligy. Fotbalisté Liberce zvítězili v Příbrami 2:0. Slovan rozhodl po hodině hry, kdy se během necelých dvou minut trefili Jakub Pešek a Michal Sadílek. To Teplice porazily Opavu 3:1. Slezané tak zůstali poslední. Fotbalisté Zlína pro změnu remízovali s Bohemians 1905 bez branek. V 79. minutě mohl z penalty rozhodnout domácí Dominik Simerský, ale pokutový kop neproměnil.
  16:42aktualizováno  19:33

„Pro nás výborná zpráva, že se držíme pořád v závěsu nahoře. Že pravidelně sbíráme body, že je to často i s nulou. Cítíme z mužstva život,“ řekl při on-line tiskové konferenci liberecký kouč Pavel Hoftych.

Oba trenéři překvapivě nasadili brankářské dvojky. Za Liberec chytal Knobloch, za domácí si mezi tyčemi odbyl ligovou premiéru Šiman stejně jako obránce Mezera.

Celý zápas rozhodl krátký úsek po hodině hry. V 61. minutě se po rohu z pravé strany dokázal ve vápně v souboji uvolnit Pešek a pohotovou střelou pod břevno překonal Šimana. Navázal tak na středeční gól, kterým zařídil Slovanu výhru 1:0 nad Českými Budějovicemi v domácím poháru.

Zleva Jaroslav Tregler z Příbrami, Martin Koscelník z Liberce.
Zleva Michael Rabušic z Liberce a Olivier Kingue z Příbrami.

Nedlouho po rozehraní se míč dostal zpět do příbramské šestnáctky. Z podobného místa se výborně zorientoval Sadílek a obloučkem poslal v 62. minutě míč do sítě přes shluk hráčů včetně brankáře. Liberecký záložník skóroval v druhém ligovém duelu po sobě.

Fotbalisté Teplic v lize vyhráli po sedmi kolech

Už ve třetí minutě poslal domácí do vedení Pavel Moulis. V závěru úvodního dějství srovnal Aleš Nešický, ale v 62. minutě vstřelil vítěznou branku Ladislav Kodad, který si připsal premiérový gól v nejvyšší soutěži. Pojistku přidal v 82. minutě nejlepší ligový střelec týmu Jakub Mareš.

Domácí začali skvěle a už po 135 sekundách otevřeli skóre. Trubač přihrál do vápna na Moulise, který špičkou kopačky usměrnil míč na zadní tyč. O dvě minuty později vypálil stejný hráč před vápnem nad. Pouze do náruče hostujícího gólmana Fendricha zakončil v šestnáctce Fortelný.

Hosté srovnali ve 45. minutě. Žídkův dlouhý aut do vápna prodloužil Smola před branku, kam si naběhl nikým nehlídaný Nešický, jenž nezaváhal. Osmadvacetiletý záložník dal dva z posledních tří gólů Slezanů.

Beauguel oslavil jubilejní zápas výhrou Plzně v Brně, Baník remizoval s Teplicemi

V 62. minutě Moulis nacentroval do vápna a Kodad hlavičkou nedal Fendrichovi šanci.  O 20 minut později přidali domácí pojistku. Střídající Žitný poslal do úniku kapitána Mareše, který vstřelil osmý gól v této sezoně nejvyšší soutěže.

Nerozhodla ani penalta

Domácí tým Zlína nastoupil i s nejlepším střelcem Poznarem, který se po zranění v minulém kole dal dohromady. Hosté hráli bez veterána Jindřiška, navíc už v sedmé minutě musel odstoupit zraněný Novák.

První velkou šanci utkání si vypracovali „Klokani“. Ve 12. minutě po Vaníčkově centru zprava stál osamocen před zlínskou brankou Hůlka, ale hlavičku poslal mimo tři tyče.

Slavia dokonala proti Slovácku těžký obrat, dvakrát se trefil Stanciu. Boleslav poprvé pod Jarolímem vyhrála

Do konce prvního poločasu byli aktivnější hosté. Schumacherovu střelu stihl před Dostálem zblokovat Fantiš, rohovým kopem pak skončila Pulkrabova teč. Na druhé straně střelu Dramého chytil Le Giang.

V 50. minutě zahrozili hosté opět ze vzduchu. Puškáč se prodral mezi zlínskými stopery, ale hlavičkou mířil vedle. Poté se neujaly Vaníčkova střela ani rychlý brejk Pulkraba. Na druhé straně uhlídal Köstl Poznara a Hlinka mířil nad.

S přibývajícím časem sílil tlak domácích. Po kontaktu Hůlky s Poznarem posvětil viderozhodčí pokutový kop pro Zlín, stoper Simerský ovšem v 79. minutě zamířil nad branku Le Gianga. „Ševci“ neproměnili druhou z posledních tří penalt.

Bohemians v nejvyšší soutěži od dubna 2003 neprohráli ve Zlíně posedmé za sebou a venku v této ligové sezoně získali teprve šestý bod.