Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 4 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalisté odletěli do dějiště Eura

Trenér Brückner na tréninku se svými ovečkami | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Brückner na tréninku se svými ovečkami | foto: ČTK

PRAHA S dobrým pocitem, že nikoho z hráčů netrápí zranění, odletěla dnes výprava českých fotbalistů na evropský šampionát ve Švýcarsku a Rakousku.

Krátce před polednem nabral tým kurz Seefeld, kde budou obhájci bronzových medailí z Portugalska v průběhu šampionátu pobývat. "Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku," řekl před odletem dobře naladěný kouč Karel Brückner. To znamená že i drobné šrámy Marků Jankulovského a Matějovského jsou již minulostí. 

O možné sestavě trenér tradičně mluvit nechtěl. Jeho tým již do sobotního úvodního zápasu se Švýcarskem v Basileji nebude hrát žádný modelový duel. "Budeme se ale připravovat při modelových trénincích z taktického pohledu, nyní se musíme podívat blíže na Švýcarsko," prohlásil kouč.

Trenér nechtěl rozebírat, jakou roli v mužstvu může dostat útočník Milan Baroš, kterému se v poslední době nedaří. Ohradil se však proti tomu, že by chtěl z nejlepšího střelce minulého evropského šampionátu udělat  záložníka.

 "Sestava bude vždy taková, aby vyhovovala naší hře s ohledem na soupeře. Nedá se říci, že máme jednu základní, ale máme více variant, alternativ - to ale i co do rozestavění, stylu hry, budeme hodně plastičtí," dodal Brückner.

Premium

Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

Premium

Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

Kdysi muži bránili vlast před nájezdníky, dnes brečí, že mají málo lajků na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...