Dukla porazila 4:1 Ostravu. Ta zůstává předposlední

20:00aktualizováno  21:11
PRAHA - Fotbalisté pražské Dukly deklasovali předposlední Ostravu na svém hřišti 4:1 a zvítězili potřetí za sebou. Baník prohrál popáté z posledních šesti zápasů a dál ztrácí dva body na příčky zajišťující záchranu. Nováček soutěže v neúplné tabulce poskočil na čtvrté místo, které může za určitých okolností znamenat účast v předkole Evropské ligy.

Dukla Praha - Baník Ostrava. Hráči Dukly se radují z gólu. Uprostřed je útočník Dukly Jan Pázler foto: ČTK

"Na mužstvu je vidět pohoda, a proto řeší situace v klidu. Já si ale nemyslím, že by bylo dobře, abychom reprezentovali republiku v evropských pohárech. Všechno má mít svou posloupnost a nebyl by to asi ten reálný odraz," odmítnul něco takové domácí trenér Luboš Kozel.

Dukla Praha - Baník Ostrava 4:1 (3:0)

Branky: 14. Vorel, 28. Pázler, 44. Lietava, 59. Svatonský - 88. Zawada. Rozhodčí: Jílek - Urban, Páral. ŽK: Lietava, Svatonský - Frydrych. Diváci: 2497.

Dukla po oboustranně opatrném úvodu udeřila na Julisce hned z první větší šance. Ve 14. minutě si na Podrazkého trestný kop naskočil stoper Vorel a hlavou poslal domácí do vedení. Hned za dvě minuty mohl Baník vyrovnat, ale Fantišova hlavička tentokrát trefila pouze tyč. "Hra Ostravy plná nakopávaných míčů a soubojů nám moc nevyhovovala. Až když se nám povedlo dostat míč na zem, tak naše převaha začala být znatelnější," vyprávěl o krušných začátcích zápasu Kozel.

Látal s kritikou nešetřil: Dukla nás předčila ve všech směrech

V 28. minutě se pražský celek radoval podruhé. Na hranici šestnáctky převzal míč Pázler, obelstil obránce a tvrdou přízemní ranou propálil brankáře Baránka. Jednadvacetiletý útočník tak navázal na poslední dvě trefy v Jablonci a celkem si v sezoně polepšil na šest branek. "Dukla nás předčila ve všech směrech. Ať je to agresivita, napadání, standardní situace, v práci s míčem," upozornil trenér Baníku Radoslav Látal.

Hráči Dukly v čele s kapitánem Patrikem Gedeonem se radují společně s fanoušky z vítězství

Hosty další inkasovaný gól zaskočil a v obranné fázi začali chybovat. Třetí zásah měl po rychlém protiútoku na kopačce Hanousek, který ve skluzu jen těsně netrefil Pázlerovu přihrávku z pravé strany. V 38. minutě měli příležitost Ostravští: Kraut postupoval sám na Radu, ale brankář jeho pokus vyrazil.

V poslední minutě prvního poločasu Dukla skórovala potřetí. Gregušovu nepovedenou nahrávku vystihl Svatonský, našel Lietavu a nejlepší střelec týmu ještě před vápnem propálil vyběhnuvšího Baránka. Slovenský útočník si připsal devátý gól v ročníku.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Dejvické mužstvo po změně stran už jednoznačně dominovalo a v 59. minutě se dočkalo čtvrtého gólu. Podrazký na konci povedené akce vybídl ke skórování Svatonského, jenž zblízka snadno zakončil do odkryté branky. Domácí měli místy až drtivou převahu, ale poslední gól vstřelila Ostrava. Dvě minuty před koncem zaznamenal čestný úspěch hostů Zawada. "Stejně nás asi čeká zápas o ligu. Pokud Olomouc porazí Bohemku, tak my máme Žižkov a to bude zápas o všechno," konstatoval Látal.