Příbram přišla o výhru nad Duklou až v nastavení

22:22aktualizováno  23:23
PŘÍBRAM - Fotbalisté Dukly Praha udrželi jarní ligovou neporazitelnost i v Příbrami, kde remizovali 2:2. Středočeši naopak stále čekají na jarní výhru, přestože doma dvakrát vedli po gólech Koukala z penalty a Šlapáka. Za hosty ale srovnali Lietava a v nastavení Švejdík. Příbram sice posedmé za sebou doma neprohrála, ale počtvrté za sebou šlo o remízu.

1. FK Příbram - Dukla Praha. Jiří Krejčí z Příbrami a Ivan Lietava z Dukly (vlevo) foto: ČTK

Oba celky patří k nejpříjemnějším překvapením sezony a potvrzovaly to i dnes. Od začátku se prezentovaly pohledným fotbalem a útok střídal útok. "Pro oko diváka to bylo hodně atraktivní utkání s hodně dramatickými momenty před oběma brankami," řekl trenér Dukly Luboš Kozel. "Byl to hodně dobrý zápas. Řekl bych kvality německé ligy, kde se střídají útoky na obou stranách. Na takové utkání by mělo chodit deset tisíc diváků," souhlasil kouč Přbrami David Vavruška.

1. FK Příbram - Dukla Praha 2:2 (2:1)

Branky: 9. Koukal z pen., 42. Šlapák - 10. Lietava, 90.+1 Švejdík. Rozhodčí: R. Hrubeš - Wilczek, Vysloužil. ŽK: Andrejevič - Vrzal.

Už v 8. minutě se ve vápně snažil uvolnit Šlapák, dostal se do kontaktu se Švejdíkěm a rozhodčí odpískal pokutový kop. Míč si vzal Koukal a nedal Radovi sebemenší šanci zasáhnout.

Brankář Dukly tak přišel o 339 minut trvající neprůstřelnost. Jenže z vedení se domácí radovali jen několik desítek sekund. Následovalo dlouhé autové vhazování Dukly, příbramský stoper Krejčí odhlavičkoval míč jen k Lietavovi a ten z voleje propálil gólmana Hrušku.

Člen širšího kádru reprezentace sice míč tečoval, ale mimo tři tyče prudkou ránu nevytěsnil. V 19. minutě však Hruška připomněl, proč patří k nejdůležitějším příbramským hráčům. Útočník Dukly Svatonský dostal parádní kolmou přihrávku na levou stranu za obranu, zasekávačkou se zbavil obránce a mířil do vzdálenější šibenice, ovšem Hruška míč vyrazil.

Poté se na druhé straně vytáhl gólman Rada, který vyrazil Marešovu tvrdou střelu, ovšem tři minuty před pauzou už kapituloval. Krbeček vyhrál souboj s Vorlem, míč se dostal až ke Šlapákovi a ten střelou o zem vrátil vedení na stranu Příbrami. Dukla mohla znovu rychle odpovědět, ale Malý poslal přímý kop nad břevno.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Do druhé půle vstoupila Dukla hodně aktivně, ale Malého ránu vyrazil Hruška a Vrzal s Hanouskem stříleli těsně vedle. Po deseti minutách přišel do hry Pázler a hned předvedl pěknou akci. Zbavil se obránce, udělal i kličku brankáři, ale jeho přihrávku před prázdnou branku na Lietavu na poslední chvíli zablokovala domácí obrana.

Za zahozené šance mohl Duklu potrestat znovu Šlapák, ale po hezké kombinační akci trefil jen boční síť. Krátce na to pálil tvrdě, ale nepřesně Koukal. Poté se Dukla marně dožadovala penalty za faul na Vrzala, a když se hosté neprosadili ani po Vrzalových nadějných průnicích, vypadalo to na jejich první jarní ztrátu.

Jenže v nastavení rozehráli Pražané roh, Pázlerovu šanci ještě Hruška vyrazil, ale na následnou Švejdíkovu střelu už nedosáhl. "Když vyrovnáte v nastavení, tak musíte být s bodem spokojený," uvedl Kozel, který s Duklou ještě na jaře neprohrál. "Je to překvapení, protože tam byl zápas v Plzni. S jídlem ale roste chuť, sebevědomí hráčů jde nahoru a pomáhá to při výkonech. Před rokem bychom takový zápas prohráli," dodal.