Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Fotbalisté Realu Madrid jen remizovali ve Valencii a zůstávají třetí

22:45
VALENCIE - Real Madrid remizoval v 18. kole španělské fotbalové ligy ve Valencii 2:2. Svěřenci Rafaela Beníteze jsou třetí se ztrátou čtyř bodů na první Atlético a dvou na Barcelonu, jež má utkání k dobru. Ze čtvrté příčky se k nim navíc na rozdíl jednoho bodu po výhře nad La Coruňou dotáhl Villarreal.

Dmitrij Čeryšev z Realu zpytuje svědomí. foto: Reuters

Real nedokázal využít zaváhání druhé Barcelony, která v sobotu jen remizovala s Espaňolem, navíc mu po výhře nad Levante uteklo první Atlético.

Ve Valencii favorit vedl po brance Benzemy, který zakončil krásnou kombinaci s Ronaldem a Balem. Jenže těsně před poločasem fauloval Pepe Gomese a Dani Parejo z penalty vyrovnal.

Výsledky 18. kola

Vallecano - San Sebastian 2:2 (15. D. Llorente, 51. Jozabed - 27. Elustondo, 63. Bruma)

Granada - FC Sevilla 2:1 (18. Success, 38. Peňarada - 45.+1 Vitolo)

Betis Sevilla - Eibar 0:4 (3. Capa, 17. Keko, 71. Adrián González, 82. Bastón)

Bilbao - Las Palmas 2:2 (17. Aduriz z pen., 67. Williams - 63. V. Gómez, 82. Tana)

La Coruňa - Villarreal 1:2 (48. Luis Alberto - 36. a 90.+4 z pen. Bruno Soriano)

Valencie - Real Madrid 2:2 (45.+1 Parejo z pen., 83. Alcácer - 16. Benzema, 82. Bale).

Realu ještě přitížil Mateo Kovačič, který 69. minutě tvrdě zajel do Cancela a viděl červenou kartu. Chorvatský záložník přitom nastoupil v základní sestavě poprvé od listopadu.

I přes oslabení se Real osm minut před koncem dostal do vedení, když se po přímém kopu Kroose hlavou trefil Bale.

Jenže hned z prvního útoku se podařilo Valencii srovnat, po sklepnutí Rodriga se hlavou trefil Paco Alcácer. Real dostal v této sezoně již sedm gólů hlavou, víc než kterýkoliv jiný tým v lize.

Zásluhou vyrovnání Alcácera na konečných 2:2 prodloužila Valencie svou domácí neporazitelnost na 21 utkání. Delší se jí povedla naposledy v roce 1990. Na první výhru po novým trenérem Gary Nevillem však stále čeká a je desátá.