Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Real slaví druhou výhru, propast je ale dál hluboká

21:46
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid vyhráli odložený zápas 5. kola španělské ligy na hřišti Vallecana 2:0 a připsali si druhé vítězství v sezoně. Na Barcelonu, jež vede s plným počtem 15 bodů, ztrácejí svěřenci trenéra Josého Mourinha ze sedmého místa osm bodů.

Fotbalista Realu Madrid Marcelo skáče na radující se spoluhráče foto: Reuters

Favorizovaný Real, kterému se v úvodu ligové sezony příliš nedaří, poslal v malém derby do vedení ve 13. minutě po ideální přihrávce Argentince Ángela Di Maríi francouzský útočník Karim Benzema.

Vítězství obhájců mistrovského titulu pojistil v 70. minutě z penalty portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo. Zápas se měl původně hrát v neděli na umělého osvětlení. Kvůli vandalům, kteří poničili kabely vedoucí k reflektorům, musel být duel přeložen.