Real Madrid (Ronaldo)

Real Madrid (Ronaldo) | foto: ČTK

Real klopýtl s Malagou, inkasoval v nastavení

•   23:25aktualizováno  23:40
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid klopýtli v boji o španělský titul. V 28. kole dnes přišli v nastaveném čase o domácí výhru nad Málagou a po remíze 1:1 se jejich náskok v čele tabulky před mistrovskou Barcelonou zmenšil na osm bodů.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha nakročili ke dvanácté ligové výhře za sebou ve 35. minutě, když se francouzský útočník Karim Benzema trefil hlavou po přihrávce Cristiana Ronalda. V druhé minutě nastavení však vyrovnal povedeným přímým kopem Santi Cazorla.

28. kolo

Levante - Villarreal 1:0 (90.+2 Xavi Torres), Mallorca - Atlético Madrid 2:1 (47. vlastní Godín, 49. Pereira - 66. Falcao), Bilbao - Valencie 0:3 (41., 57. a 85. z pen. Soldado), Real Madrid - Málaga 1:1 (35. Benzema - 90.+1 Cazorla).

Portugalec Ronaldo vyšel poprvé po sedmi soutěžních utkáních střelecky naprázdno. V tabulce střelců má s 32 zásahy jednogólový náskok před barcelonským Messim.

Athletic Bilbao po čtvrtečním postupu přes Manchester United v Evropské lize v domácí soutěži neuspěl a podlehl Valencii 0:3. O všechny góly třetího týmu tabulky se postaral kanonýr Roberto Soldado.

Baskické mužstvo sice po dvou výhrách nad anglickým mistrem postoupilo mezi nejlepší osmičku evropské soutěže poprvé od sezony 1976/77, ale v domácí lize nestačilo na dalšího čtvrtfinalistu Evropské ligy.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Svěřenci trenéra Marcela Bielsy, kteří hráli od 67. minuty bez vyloučeného obránce Anfoniho Iraoly, na svém stadionu přerušili třináctizápasovou sérii bez porážky a klesli na sedmou příčku.

Nejlepší střelec Valencie Soldado se poprvé trefil ve 41. minutě, druhý zásah přidal v 57. minutě a pět minut před koncem zkompletoval z penalty hattrick. Šestadvacetiletý útočník si v sezoně polepšil na patnáct ligových gólů.