Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalisté Slavie vtrhli na tiskovku a polili pivem a ledovou vodou Šilhavého

Sport

  20:15
PRAHA - „Tak jsme mistři, no a co!“ S tímto pokřikem vtrhli na pozápasovou tiskovou konferenci po zápasu s Brnem (4:0) slavící fotbalisté Slavie. V rukou měli kádě s ledovou vodou a obrovskou sklenici s pivem a zlili trenéra Jaroslava Šilhavého. Hned poté přišli do tiskové místnosti opět a s pohárem pro vítěze skandovali Šilhavého jméno.

Fotbalisté Slavie vtrhli na tiskovou konferenci a zlili trenéra Jaroslava Šilhavého. foto: MAFRA

Slávisté zapijí titul ve Žlutých lázních. Tvrdík: Bez čínských peněz bychom byli v konkurzu

„Tak to vidíte, tohle gesto, že šel celý tým za mnou až sem na tiskovku, aby mě zlili, ukazuje, jaká parta ve Slavii funguje. I když jsem mokrý, na kluky se zlobit nebudu,“ přiznal Šilhavý.

„Když mě sem do Slavie po pěti kolech pan Tvrdík bral, ptal se mě, jestli vím, co mě čeká, jaký tlak na mě fanoušci vyvinou, a jestli se z toho nepo.... Odpověděl jsem mu, že už mám něco za sebou a jsem rád, že jsem se toho nezalekl a jeho přání získat titul splnil,“ doplnil.

„Půjdeme slavit ještě do žlutých lázní a bude to velký. Možná přijde i Karel Gott, jak znám pana Tvrdíka,“ řekl kapitán Slavie Jiří Bílek, který byl tiskové konferenci rovněž přítomen.

„Jsem odmalička slávista, byl jsem u toho, když jsme byli bod od sestupu, takže tohle je pro mě obrovské zadostiučinění. Byl jsem dnes na lavičce nervózní jak pes. Na hřišti si to člověk neuvědomuje, ale na lavičce je to šílené. Jsem rád, že jsme to dotáhli “ dodal.

30. kolo první fotbalové ligy - Slavia vs. Brno: domácí pijí z prvního tupláku...
30. kolo první fotbalové ligy - Slavia vs. Brno: radost hráčů domácích.

“Jsem nesmírně šťastný. Kdy jsem začal věřit v titul? Asi po vítězství nad Plzní, tam se to nastartovalo. Ale bylo to nesmírně těžké až do posledního okamžiku. Teď si to budeme pořádně užívat,“ smál se Šilhavý ještě před tím, než jej fotbalisté zlili.

„Očekávání bylo obrovské, cítil jsem obrovskou zodpovědnost. Být nejlepší v republice se nikdy neomrzí. Je to úžasný pocit být první, protože to od Slavie nikdo před sezonou nečekal. Jak ale říkal pan Škorpil, každý úspěch znamená budoucí neúspěch,“ podotkl.

„Pan Tvrdík má obrovské ambice, chce, aby tým byl úspěšný i v Evropě, takže hned, jak oslavíme titul, budeme se připravovat na novou sezonu a Ligu mistrů,“ dodal Šilhavý.

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...