Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Fotbalisté Slovácka porazili doma Liberec 1:0 a v lize dál drží třetí místo

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - Slovan Liberec, 10. dubna 2021 v Uherském Hradišti. Zleva brankář Liberce Milan Knobloch a Petr Reinberk ze Slovácka. foto: ČTK

Uherské Hradiště - Fotbalisté Slovácka zvítězili v 26. kole první ligy nad Libercem 1:0. Jedinou branku vstřelil v 66. minutě z penalty Václav Jurečka. Tým z Uherského Hradiště bodoval ve 13 z posledních 14 ligových zápasů a dál drží třetí místo v neúplné tabulce. Před čtvrtým Jabloncem má náskok jednoho bodu. Liberec tři kola po sobě nezvítězil a patří mu pátá příčka se sedmibodovou ztrátou na Slovácko.
  20:53

Do zápasu vstoupili lépe hosté. V 10. minutě hlavičkoval z dobré pozice Purzitidis, ale míč směřující mezi tyče odvrátil Kadlec. První domácí šanci měl v 21. minutě Petržela. Jurečka mu posunul míč do šestnáctky a sedmatřicetiletý veterán trefil tyč Knoblochovy branky.

Slovácko s přibývajícím časem první půle získalo územní převahu. Blízko ke gólu měl Reinberk, do něhož vyboxoval míč Knobloch, ale balonu v cestě do brány zabránil na poslední chvíli Purzitidis. Severočeši využívali každou možnost k rychlým brejkům, v 36. minutě pálil nad Mosquera.

Výsledky fotbalové ligy:

Jablonec - Zlín 3:1 (0:0), Karviná - Plzeň 1:1 (1:0), Příbram - Olomouc 0:2 (0:0), Ostrava - Opava 3:0 (2:0), Slovácko - Liberec 1:0 (0:0).

Devět minut po přestávce se po standardní situaci hlavičkou prosadil hostující Rabušic, nicméně gólman Nemrava na brankové čáře míč zastavil a podržel domácí.

Rozhodnutí přišlo v 66. minutě. Domácí Lukáš Sadílek, který v zápase nastoupil proti bratrovi Michalovi z Liberce, nacentroval na nabíhajícího Reinberka, jehož fauloval Knobloch. Jurečka z pokutového kopu nezaváhal a otevřel skóre. Brankář Knobloch z předchozích čtyřech penalt neinkasoval, tentokrát ale nezvolil správnou stranu.

Liberec posílil střídáními ofenzivu, ale taktovku zápasu drželi v rukou domácí. V 78. minutě se prokličkoval do palebné pozice Kalabiška, ale Knobloch jeho střelu špičkou kopačky vyrazil.

Ze závěrečného náporu vytěžili Severočeši šanci Rabušice, který ale po pasu Karafiáta pálil těsně vedle. Slovácko bodovalo i v druhém vzájemném duelu v sezoně a v tomto roce prohrálo v lize jen doma se Slavií.