Neapoli se v italské lize daří. Vyhrála a stíhá vedoucí Juventus

17:37
MILÁN - Fotbalisté Neapole využili sobotního zaváhání Juventusu v duelu s Janovem a díky vítězství 2:1 na hřišti Parmy stáhli náskok "Staré dámy" na čele italské ligy na tři body. Příštího soupeře Plzně v Evropské lize poslal do vedení ve 20. minutě střelou v pádu slovenský záložník Hamšík, který tak zaznamenal osmý ligový gól v této sezoně.

Fotbalista Neapole Edinson Cavani foto: Reuters

Plzeň dá v pondělí do volného prodeje 1100 vstupenek na Neapol

Ještě zhruba 1100 vstupenek na utkání Evropské ligy s Neapolí mají fanoušci fotbalistů Plzně k dispozici pro pondělní start volného prodeje. Ten bude zahájen v pokladnách ve Štruncových sadech v 9:00, každý fanoušek si může koupit maximálně dvě vstupenky.

Plzeň prodej zahájila už v úterý pro majitele permanentek. "Ti využili možnost nákupu ve velké míře. Celkový počet prodaných lístků během prvního týdne se zastavil na čísle převyšujícím 6600, do volného prodeje tak zamíří zhruba 1100 vstupenek," řekl tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Cena vstupenek ve volném prodeji je podle sektoru 600, 900 nebo 1200 korun. Prodej bude probíhat denně od 9:00 do 17:00 až do vyprodání kapacity. Domácí utkání s Neapolí se hraje 21. února.

Za domácí vyrovnával v 74. minutě Sansone. O zisku všech tří bodů pro Neapol, rozhodl pět minut před koncem svojí osmnáctou brankou nejlepší ligový střelec Cavani. Oba góly Neapole padly po přesných kolmicích za obranu. Parma vyšla poprvé po pěti zápasech bodově naprázdno, naopak Neapol si prodloužila svojí sérii neporazitelnosti na pět zápasů a upevnila si druhé místo v ligové tabulce.

Trenér Neapole Mazzarri poslal na hřiště následující sestavu: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Britos - Mesto (78. Armero), Džemaili, Inler (63. Donadel), Zuniga - Hamšík - Panděv (66. L. Insigne), Cavani. AS Řím v italské lize počtvrté za sebou zaváhal a klesl na 8. místo, kde se mu pohárové příčky vzdálily na tři body. Svěřenci českého kouče Zdeňka Zemana ve 22. kole jen remizovali 3:3 v Boloně.

Římané přitom dvakrát vedli, podruhé poté, co Osvaldo po pár vteřinách odpověděl na Gilardinovo vyrovnání. Jenže Boloňa skóre otočila a Tachtsidis čtvrthodiny před koncem alespoň srovnal. Zemana, který se kvůli dnešnímu zápasu omluvil z oslav výročí Slavie, tak může alespoň těšit, že jeho svěřenci ve 14 z posledních 20 soutěžních zápasů dali vždy minimálně dva góly a se 47 zásahy jsou nejproduktivnějším týmem Serie A.

Italská fotbalová liga - 22. kolo

Boloňa - AS Řím 3:3 (17. Gilardino, 26. Gabbiadini, 54. Pasquato - 9. Florenzi, 18. Osvaldo, 74. Tachtsidis)
Bergamo - AC Milán 0:1 (29. El Shaarawy)
Cagliari - Palermo 1:1 (90. Ribeiro - 30. Iličič)
Catania - Fiorentina 2:1 (50. Legrottaglie, 88. Castro - 22.Migliaccio)
Parma - Neapol 1:2 (74. Sansone - 20. Hamšík, 85. Cavani)
Sampdoria Janov - Pescara 6:0 (42., 56., 58. a 71. Icardi, 31. z pen. Eder, 50. Obiang) Udine - Siena 1:0 (36. Muriel)
Lazio Řím - Chievo 0:1 (61. Paloschi)
Juventus Turín - FC Janov 1:1 (54. Quagliarella - 68. Borriello)
Inter Milán - FC Turín 2:2 (5. Chivu, 67. Cambiasso - 23. a 52. Meggiorini)