Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Ďurišův gól Plzni nestačil, favorit na svém hřišti remizoval s Jihlavou

17:01aktualizováno  19:11
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně ve 24. kole první ligy doma remizovali s Jihlavou 1:1. Jejich ztráta na lídra tabulky Spartu se tak rozrostla už na deset bodů. Sparta tak o titul přijde jen v případě, že v posledních šesti kolech čtyřikrát zaváhá. Plzeň sice vedla po gólu Ďuriše ze 17 vteřiny druhé půle, ale Jihlava stihla osm minut před koncem srovnat zásluhou Mešanoviče. Vysočina protáhla ligovou sérii bez porážky na šest zápasů.

Jihlavský Tomáš Kučera se snaží zastavit Tomáše Wágnera. foto: MAFRA - Ladislav Němec

Plzeň tak neoplatila Jihlavě středeční porážku ze čtvrtfinále Poháru České pošty 2:3, která však nezabránila Viktorii k postupu do semifinále, kde se ve čtvrtek utká s Brnem.

Ohlasy trenérů

Dušan Uhrin mladší (Plzeň): "O titulu už je rozhodnuto, ale to bylo už dávno. Přesto jsme nechtěli, aby nám Sparta znovu odskočila, i když jsme se rozhodli trochu změnit sestavu. I tak jsme ale měli dostatek šancí, které musíme proměňovat, ale to se nám nepovedlo. Jihlava nás za to potrestala po brejku, když jsme udělali chybu na půlce a zbytečně jsme ztratili míč. Chtěl jsem, aby si vytížení hráči odpočinuli a chtěl jsem vidět hráče, kteří tolik nehrají. Navíc Procházka nemohl hrát kvůli nemoci."

Petr Rada (Jihlava): "Do utkání jsme vstoupili dobře, soupeře jsme do šancí nepouštěli. Plzeň neměla některé hráče, ale postavila vysokou sestavu a ze standardních situací nás přehrávala. Podržel nás však brankář Hanuš, který byl zaslouženě vyhlášen hráčem zápasu. V kabině jsme si řekli, že musíme být aktivnější, jenže jsme hned kvůli nekoncentrovanosti dostali gól. Pak jsme to posílili, což se nám vyplatilo. Dopředu jsme byli nebezpečnější. Harba našel Mešanoviče, který tyto šance umí proměňovat. V naší pozici je uhrát bod na hřišti mistra hodně cenný. Ale záchranu ještě jistou nemáme. K tomu je potřeba 32 bodů."

Zřejmě i proto se trenér Plzně Dušan Uhrin mladší rozhodl dát šanci některým náhradníkům a opory jako Koláře, Tecla, Petrželu či Procházku šetřil právě na Brno, jelikož v poháru má plzeň větší šanci na zisk trofeje než v lize.

Především na ofenzivě Viktorie byly změny chvíli znát, ale po dvaceti minutách už se začala Plzeň výrazněji prosazovat. Ve 26. minutě se po Řezníkově centru opřel do míče hlavou Wágner, ale brankář Hanuš velmi dobře zasáhl. Po následném rohu vznikl ve vápně Jihlavy velký závar, ale Hrošovského střelu znovu zneškodnil Hanuš.

Ve 37. minutě pak Kovařík nastřelil tyč. Až pak zahrozila i Jihlava, ale Harbova střela z otočky skončila těsně vedle.

Plzni vyšel skvěle vstup do druhé půle, když Ďurišovi stačilo pouhých 17 vteřin, aby otevřel skóre. Kovařík nacentroval, Hořava místo zpracování nechtěně přistrčil míč Ďurišovi a slovenský reprezentant propálil zblízka Hanuše. O chvíli později se ve velké šanci ocitl Hrošovský, ale tentokrát na brankáři Jihlavy ztroskotal.

Vysočina se snažila odpovědět po rohu, ale Krejčí míč do branky nedotlačil. Plzeň mohla rozhodnout v 73. minutě, kdy Wágner dostal míč za obranu, ale Hanuše nepřehodil. Neujaly se ani další náznaky šancí a Jihlava stále držela naději na výsledek.

Dočkala se v 82. minutě, kdy hostující hráči předvedli rychlý brejk po pravé straně. Nejlepší střelec Jihlavy Harba se změnil v nahrávače, centrem našel svého bosenského krajana Mešanoviče a ten hlavou zařídil dělbu bodů.

24. kolo první fotbalové ligy

Viktoria Plzeň - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 46. Ďuriš - 82. Mešanovič. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Jiřík. ŽK: Limberský, Hejda - Vepřek, Krejčí, Kučera. Diváci: 10.846.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Ďuriš (72. Kolář), Bakoš (62. Štípek), Kovařík - Wágner (83. Tecl). Trenér: Uhrin ml.

Jihlava: Hanuš - Mikula (56. Mešanovič), Krejčí, Šourek, Vepřek - Kukol (88. Karlík), Koloušek, Jánoš, Kučera, Vaculík (49. Kosak) - Harba. Trenér: Rada.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

Baumit Jablonec - Dukla Praha 1:4 (1:2)

Branky: 22. T. Jablonský - 29. z pen. a 69. Berger, 1. Mareš, 90.+3 Pospěch. Rozhodčí: M. Paták - Pospíšil, Mokrusch. ŽK: Vrzal, Loučka - Mareš, Romera, Rada. Diváci: 2058.

FK Mladá Boleslav - 1. SC Znojmo 5:1 (2:1)

Branky: 34. a 68. z pen. Ščuk, 63. a 70. Magera, 19. Koreš - 37. Vašíček. Rozhodčí: Marek - Štěrba, Hock. Bez karet. Diváci: 3159.